ikona1234pejzaz
Ela Makos
08/07/2016

Ekstremalne wakacje

Co robić w wakacje poza odpoczywaniem? Coraz więcej osób ma ochotę spróbować naprawdę czegoś ekstremalnego. Adrenalina podczas urlopu nie jest wskazana, chyba, że dzięki niej spełniamy swoje marzenia

Choć blisko 30% osób ma już za sobą doświadczenia związane ze sportami ekstremalnymi to 23% chciałoby się dopiero sprawdzić w takich dyscyplinach. Kiedy to zatem zrobić jeśli nie latem. Ładna pogoda, gorąca atmosfera i poczucie wolności podczas wakacyjnych wyjazdów zdecydowanie temu sprzyjają. Teraz wystarczy tylko określić jakie marzenia podnoszące poziom adrenaliny mamy w swoich głowach.

Na samej górze ekstremalnych letnich atrakcji są m.in. skoki ze spadochronem. Poza solidną dawką emocji możemy poszybować sobie w powietrzu i trochę… zdystansować się do rzeczywistości, którą zostawiliśmy na dole. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem doświadczonego praktyka. Skok z wysokości 3 lub 4 tysięcy metrów na pewno dostarczy silnych wrażeń i pozwoli poczuć na własnej skórze, czym jest latanie.

Nie każdy musi się od razu decydować na tak duży krok. Warto zacząć też od skoku na bungee. Wysokość z jakiej spadamy jest w tym wypadku różna, znaleźć można nawet opcje, w których podczas skoku moment swobodnego spadania jest wydłużony, dlatego można wykonywać przy nim różnego rodzaju akrobacje.

Fanki i fani motoryzacji mogą wypróbować swoich możliwości podczas jazdy off road. To jazda po trudnym, często wyboistym podłożu, do której wykorzystuje się samochody terenowe. Droga do pokonania jest usłana przeszkodami w postaci kałuż, stromych podjazdów czy żwirowych fragmentów dróg. Poza dużą dawką emocji towarzyszących pokonywaniu pełnej wyzwań trasy, w trakcie jazdy można podziwiać piękne widoki.

Wolicie wodę? Być może lepiej jest się zatem zdecydować na FlyBoard, czyli ewolucje na wodzie. Ten wyjątkowy i ekscytujący sport da się szybko opanować przy pomocy instruktora. Napędem FlyBoard jest turbina skutera wodnego. Przyczepiony do niej 18m wąż który zasysa wodę daje możliwość uniesienia człowieka na wysokość 10m. Dzięki niemu latanie nad powierzchnią wody, akrobacje, nurkowanie i wyskoki z wody są możliwe do wykonania, a dodatkowo są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Możliwości ekstremalnego spędzania wolnego czasu jest mnóstwo. Taki sposób na wakację to nie tylko niezapomniane wrażenia, ale i spora dawka emocji, która naładuje nas na długi czas.

Źródło: InnovationPR

ikona1234pejzaz
ikona1234pejzaz

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.