White light bedroom interior with double bed
fot. materiały prasowe
Ela Makos
11/01/2016

Stawiam na biel!

Nie będzie tutaj nic o wywoływaniu zimy. Będzie natomiast o wnętrzach, w których zamiast wielu skrajnie różnych barw zagości biel. Urządzenie mieszkania w tym kolorze nie jest jednak takie proste

Na początek warto określić, co tak naprawdę myślimy o białych wnętrzach. Jednym kojarzą się one bowiem z czystością i brakiem chaosu dekoracyjnego. Inni twierdzą natomiast, że są bardzo surowe. Istnieje oczywiście cienka granica między nowoczesnym, harmonijnym wnętrzem, a szpitalną sterylnością. Trzeba jednak zauważyć, że biel jest podstawą stylu skandynawskiego, nowoczesnego czy industrialnego, a więc cenionych i popularnych aranżacji.

Odcienie bieli

Trzeba zaznaczyć, że biel, podobnie jak inne kolory, również ma swoje odcienie. Dlatego nowoczesne białe wnętrze nie będzie monotonne. Dodatkowo nie opieramy się wyłącznie na jednym materialne, więc faktura poszczególnych przedmiotów także będzie się między sobą różnić.

- Warto pamiętać, że białe drewno wygląda inaczej niż białe płótno czy biała farba na ścianie. Coraz popularniejsze staje się stylizowanie pomalowanych na biało mebli retro tak, by wyglądały jak nadszarpnięte zębem czasu. Jest to tak zwany styl shabby chic, który uwielbia lekko podrapane kredensy, stoliki czy toaletki. Świetnie sprawdzi się w domach, w których czuć klimat vintage lub glamour – mówi projektantka wnętrz Anna Poprawska.

W grę wchodzi także wykorzystanie gładkich i dużych powierzchni. Szafy, które są białe i błyszczące mogą zarówno unowocześnić wszystkie wnętrza, jak i powiększyć optycznie pomieszczenia.

Czy mogę zastosować ją wszędzie?

Biel nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych pomieszczeń. Można jej tak samo użyć w pokoju dziecięcym, jak i w łazience. W tym pierwszym warto ją zmieszać z żółcią lub zdecydować się na odcień wpadający w beż. W łazience natomiast dobrze wygląda połączenie bieli z kolorem niebieskim.

W każdym z tych miejsc, biel pozwala na otworzenie wnętrza i odbijanie światła, dzięki czemu można dobrze wyeksponować poszczególne elementy wystroju pomieszczenia.

Ci, którzy nie są w stanie zdecydować się na total white mogą rozważyć przełamanie bieli jakimś innym kolorem. Ważne jednak, by tu nie przesadzić, gdyż biel może wtedy zejść na drugi plan. Wybór odcienia zależy już od konkretnego pomieszczenia i od jego atmosfery. Salon może ciekawie wyglądać z czernią, purpurą lub bordo. Sypialnia natomiast z beżem, brązem czy ecru.

Źródło: GutPR

White light bedroom interior with double bed
White light bedroom interior with double bed

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/01/2019 16:58

    CytujSkomentuj

    Pani Elu – bardzo ładna ta propozycja, ma Pani dobre oko :) Ja mieszkanie mam raczej takie beżowo, jasne, ale najwięcej elementów białego koloru mam chyba w łazience. Za to kuchnia jest już bardzo kolorowa więc totalna odwrotność

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.