Iza Kała,fot. Łukasz Łukawski (4)
fot. Łukasz Łukawski
Redakcja
05/03/2014

Kredyt zaufania w KTO

Czy ktoś z Państwa przeżył kiedyś kurs samorozwoju? Teraz czas to przeżyć z Izą! EksMagazyn poleca i serdecznie zaprasza na wyjątkową sztukę do Teatru KTO w czwartek i piątek 6 i 7 marca o godz. 19!

„Kredyt zaufania” to monodram utrzymany w konwencji kursu rozwoju osobistego, którego główną bohaterką jest profesjonalna Trenerka, która z potrzeby  lepszego zademonstrowania materiału, wciela się w przykładowe postacie.

Wojująca Kosmetyczka przybliży widzom sekrety kobiecej urody i tajniki prawdziwej walki o mężczyznę.
Mroczna Dudziak Sceny Alternatywnej – o pseudonimie artystycznym Muka – wpuści do mrocznej piwnicy swoich relacji z matką.
A na koniec prawdziwa Fanka Disco spróbuje uruchomić wewnętrzne „disco-dziecko”, które drzemie w każdym z nas.
W ciągu godzinnego kursu prowadząca Trenerka pomoże pozbyć się lęków, uwolni emocje i wreszcie wesprze w rozdmuchaniu nadziei.  Wystarczy dać jej tylko… kredyt zaufania.

Informacja o monodramie „Kredyt zaufania”:
Tytuł sztuki: Kredyt Zaufania
Aktorka: Iza Kała
Autor: Aneta Wróbel
Reżyseria: Aneta Wróbel
Muzyka: Zuzanna Falkowska

fot. Łukasz Łukawski

Nagrody:
– 1-sze miejsce na XIV ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie WLKP, Ostrów 2013
– Nagroda specjalna za oryginalny scenariusz autorski dla Anety Wróbel  na XIV ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie WLKP, Ostrów 2013
– Nagroda dla Najlepszej Aktorki na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym WrzAWA, Warszawa 2013
– 1- sze miejsce na Mulatce  – Mazurskie Lato Kabaretowe, Ełk 2013
– Wyróżnienie jury na 11. ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego , Warszawa 2013
– Strzała Północy i Nagroda Publiczności I-sze Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu – Debiuty, Koszalin 2013

Wcześniejsze nagrody Izy Kała:
2008 – „Nadzieja” Subiektywnego Spisu Aktorów Teatralnych tygodnika Polityka
2008 – „Najlepszy, Najlepsza, Najlepsi” Ankieta Miesięcznika Teatr – wyróżnienie w kategorii najlepsza rola żeńska w sezonie
2006 – Udział w Berlinale Talent Campus.
2004 – GRAND PRIX V Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych – Ostrów Wlkp. za spektakl „Tlen” w reż. Pawła Niczewskiego
2004 – ORFEUSZ – XIV MFT Malta – Poznań za spektakl „Tlen” w reż. Pawła Niczewskiego

fot. Łukasz Łukawski
Recenzje:
„Kolejną postacią na tegorocznych „Dialogach” była Iza Kała. W tej filigranowej kobiecie drzemie estradowy wulkan, by wybuchnął potrzeba jej tylko publiczności i sceny. Przed spektaklami każdy z widzów otrzymał trzy balony. W te balony, razem z powietrzem wdmuchiwaliśmy strach, emocje i lęki. Proszę nie odebrać tego jako naciągana sztuczka, niejeden kabareciarz, którego widzimy w publicznej telewizji nie rozśmieszyłby nas tak jak Iza Kała. Czy wiesz, ile czasu zajmują kobiecie czynności przygotowawcze do seksu? Czy twoja matka jest „wielkim PRL-owskim chomikiem”? Na te pytania mogliśmy sobie odpowiedzieć podczas jej występu.”
Michał Maliszewski, iledzisiaj.pl

„Rozbawić zestresowanych nie jest łatwo. Ale Iza Kała na scenie to eliksir na stresy współczesnej kobiety, która chce nadążać”
Beata Pawłowicz, „Zwierciadło”

„W one-person show najważniejszy jest śmiech.
Ale ważne też z czego się śmiejemy. To nie jest okazja do odegrania kilku wesołych anegdot, które mają poprawić humor i przypomnieć, że zawsze znajdzie się błazen większy od nas.
One-person show zawsze jest właśnie o nas.
Podważa obraz świata, do którego przywiązaliśmy się zbyt mocno. Obnaża go i „wystawia na śmiech”, którego wybuchy zawsze kończą się refleksją: z czego się śmiejemy?! Z siebie!
One-person show, to przede wszystkim prawda.
A to o czym mówi Iza, przeżywamy na własnej skórze każdego dnia. I jakże często życząc sobie sukcesów, szczęścia i spełnienia marzeń poddalibyśmy się szamańskim eksperymentom z nadzieją, że stworzą nas na nowo – zrelaksowanych, bez „złej energii”, o czystych sumieniach i szlachetnych rysach.
One-person show to swoista zbiorowa psychoterapia.
W „Kredycie Zaufania” nie ma szamańskich sztuczek, zaklęć i interwencji duchów. Ale jest uzdrawianie salwami śmiechu.
Od pierwszych chwil widownia angażuje się w show. Dobrowolnie, naturalnie i radośnie. Atmosfera jest niezwykła, zaskakująca. Nikt nikomu nie wstydzi się spojrzeć w oczy, nikt nie waha się przytakiwać: „Tak, tacy jesteśmy!” I o to chodzi! Oglądając „Kredyt Zaufania”, a właściwie w nim uczestnicząc, śmieję się do łez z siebie i ani przez moment nie czuję zażenowania. Przeciwnie, jestem wdzięczny, że otaczają mnie nowi przyjaciele! Iza nie pozwala nam uwierzyć, że to tylko gra. Poznajemy ją i siebie nawzajem, zapominając, że jesteśmy widzami. Wszyscy razem, z pełnym zaufaniem, szczerze i bezczelnie naśmiewamy się z naszych wad.
A po wszystkim jesteśmy już trochę inni. Lepsi.”

Konrad Sztuka, producent „HBO na stojaka”

Twarze Kredytu Zaufania:

IzaKała
Łódzką filmówkę ukończyła w splendorze – dyplomowy spektakl „Tlen” w reżyserii Pawła Niczewskiego został nagrodzony na Festiwalu Malta. Znane są jej sceny i kuluary największych polskich teatrów – warszawskich Narodowego, Polskiego, Studio oraz wrocławskiego Ad Spectatores. Ale świat ją wzywał – przebiła się nawet do Moskwy, gdzie kilkakrotnie współpracowała z Teatrem DOC oraz do stolicy Niemiec, gdzie w 2006 roku została zaproszona na Berlinale Talent Campus, by od tego czasu wspierać niekiedy niemieckie produkcje serialowe („Tatort”, „SOKO Leipzig”, „Ein starkes Team”) i filmowe („Die Unschuldigen”). Przez miłość do wartościowego kina artystycznego zdarza się jej występować w szkolnych etiudach, filmach studenckich czy reżyserskich debiutach, choć widzom znana jest bardziej z czołowych polskich seriali: „Pierwsza miłość”, „Na wspólnej”, „Barwy szczęścia”czy „Naznaczony”.
Wyróżniona jako Nadzieja w Subiektywnym Spisie Aktorów Teatralnych Jacka Sieradzkiego i jako najlepsza rola żeńska w ankiecie „Najlepszy, Najlpsza, Najlepsi” miesięcznika „Teatr” w 2008 roku.
W 2013 roku wraz z Anetą Wróbel stworzyła autorski one woman show „Kredyt Zaufania”, doceniany przez publiczność i nagradzany przez jurorów zarówno festiwali kabaretowych, jak i teatralnych. Obecnie pracuje nad dwoma nowymi solowymi programami.

Aneta Wróbel
Scenarzystka, dramaturg, reżyserka i producentka.  Napisała w życiu tysiące stron. Żadna forma literacka nie jest jej obca. Scenariusze filmów fabularnych („Święty interes”, „Krzemienie”), scenariusze filmów animowanych („Framilik”), scenariusze seriali telewizyjnych („Doręczyciel”, Pensjonat pod różą”, „Na Wspólnej”), musicale („Karuzela marzeń”), piosenki („Murdas. Bajka”), sztuki teatralne („Co się dzieje z modlitwami niegrzecznych dzieci?”, „Historia pewnego przedmiotu”), formaty programów telewizyjnych („Wygibajki”). Obecnie producent wykonawczy sztuki teatralnej Marka Modzelewskiego „Szwedzki stół”. Oprócz tego mama dwójki super dzieci: Alki i Eryka.

Zuzanna Falkowska
Dyrygentka, kompozytorka i wiolonczelistka . W 2012 roku zdobyła dyplom magisterski na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – specjalność dyrygentura chóralna. W swoich działaniach artystycznych zawsze próbowała łączyć pasje do teatru, filmu, a przede wszystkim muzyki. Uwielbia tworzyć przedstawienia teatralne, wiodowiska i koncerty, zapraszając do współpracy znajomych – młodych, uzdolnionych artystów, którzy mają tym samym szansę prezentować swoje talenty w niecodziennych projektach.

Dla Czytelniczki EksMagazynu, która napisze nam, komu i dlaczego daje największy kredyt zaufania mamy podwójną wejściówkę na spektakl w piątek 7 marca! Piszcie na adres: redakcja@eksmagazyn.pl w tytule wiadomości wpisując „kredyt zaufania”. Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy zaproszeniem! Na odpowiedzi czekamy do 6 marca do 16!

Iza Kała,fot. Łukasz Łukawski (4)
Iza Kała,fot. Łukasz Łukawski (4)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.