Legendy_Ikona
Opinia The Times: „najbardziej fascynujące show tego sezonu. Od staruszka po przedszkolaka – wszyscy je pokochali”
Monika Mista
22/03/2011

„Legends of Shaolin” w Polsce

Między 19 marca a 3 kwietnia w trzynastu polskich miastach można zobaczyć zapierający dech w piersiach spektakl „Legends of Shaolin”. Umiejętności mnichów z Dalekiego Wschodu są imponujące – stawiają ponad wszystko prostotę, niesłychaną efektywność i mistykę technik, przekazując je sobie z pokolenia na pokolenie w dokładnie taki sam sposób od przeszło 1500 lat

Podczas 2-godzinnego widowiska można przenieść się w czasie i przestrzeni, do starożytnych Chin. Mnisi prowadzą publiczność poprzez historię powstania i rozwoju klasztoru Shaolin, jego tradycję i filozofię Zen Buddyzmu. Widzowie mogą zobaczyć jak wielką moc niesie ze sobą sztuka medytacji, która pozwala osiągnąć perfekcyjną równowagę między czystością umysłu i siłą ludzkiego ciała. Mnisi dzielą się swoimi umiejętnościami, występując w tradycyjnych, niezmiennych od wieków strojach i przy towarzyszeniu muzyki, tak charakterystycznej dla Dalekiego Wschodu. Co więcej, zgromadzeni widzowie mogą nie tylko obserwować, lecz brać czynny udział w wydarzeniu. Mistrzowie zapraszają na scenę osoby z widowni, aby i one mogły sprawdzić się w karkołomnych wyczynach. Pokazują, że każdy z nich może być tak silny jak lew, mieć kości jak z żelaza i mocne mięśnie niczym stal.

Widowisko otrzymało bardzo pochlebne recenzje za granicą.

W Polsce trasa spektaklu wiedzie przez 13 miast: Poznań, Toruń, Włocławek, Gdynię, Zieloną Górę, Łódź, Zabrze, Kraków, Chorzów, Wrocław, Lublin, Kielce i Warszawę.

Szczegóły na www.makroconcert.com.

Legendy_Ikona
Legendy_Ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.