wszystkookobietach_ikona
Wszystko o kobietach to studium kobiecej natury i jednocześnie półtoragodzinna terapia śmiechem
Monika Mista
15/09/2011

Wszystko o kobietach

To pięć różnych historii kobiet, które różni wiek, stan cywilny, sytuacja zawodowa i osobista. Wydawać by się mogło, że są to odrębne życiorysy, ale szybko można się zorientować, że wszystkie w jakiś sposób się łączą

Co zatem może łączyć: trzyletnią Mimi, mieszkankę Domu Seniora i Córkę odwiedzającą Matkę w jej sześćdziesiąte urodziny? Wszystkie łączy pragnienie, aby kochać i być kochaną.

Pięć różnych historii, składa się na studium natury kobiecej. Co chwilę przenosimy się w czasie i przestrzeni, a aktorki przeistaczają się w koleje wcielenia niemal na naszych oczach. Często powtarzane opowieści na temat kobiecej emocjonalności są tu zaprezentowane z dużą dawką humoru, a przewrotność kobiecego charakteru stanowi dla widza wyśmienitą zabawę i zmusza do chwili refleksji. Spektakl tętni humorem, poruszając jednocześnie tematy ważne takie jak przyjaźń, lojalność, zaufanie i pragnienie miłości.

W spektaklu występują trzy znakomite znane i lubiane aktorki: Dorota Deląg, Magdalena Nieć i Daria Widawska znane zarówno ze znakomitych ról w popularnych serialach ( „Magda M.”,  „Sukces”, „39 i pół” oraz „Na Wspólnej”) jak i wielu kreacji teatralnych.

Autorem sztuki jest Miro Gavran, najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki, który w 1999 roku został uznany za najlepszego pisarza Europy Środkowej i nagrodzony międzynarodową nagrodą „Central European Time”. Jego dramatopisarstwo odznacza się dowcipnym i zarazem mądrym ujęciem przedstawianej tematyki, skłaniając nas do refleksji nad istotą zagadnienia. Jak mówi reżyser spektaklu Tomasz Obara. „ Daję półtorej godziny oddechu ludziom, którym przyszło żyć w tych głupich, ohydnych i perfidnych czasach, bo najlepiej o rzeczach poważnych mówić z poczuciem humoru i skłaniać do refleksji”.

Jest to prawdziwa komedia z nutką refleksji, którą po prostu trzeba zobaczyć!

„Wszystko o kobietach” Miro Gavrana, w reżyserii Tomasza Obary, już od 24. września m.in. w Teatrze Kamienica w Warszawie.

Szczegóły na www.teatrkamienica.pl.

Fragmenty spektaklu:

wszystkookobietach_ikona
wszystkookobietach_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.