moda
Redakcja
19/04/2017

Slow fashion nawet w galerii handlowej

Butiki młodych polskich marek oraz znani projektanci coraz częściej stają się punktem na zakupowej mapie polskich klientów. Moda mniej masowa zyskuje na znaczeniu

– Myślę, że Polacy przywiązują coraz większą uwagę do tego, jak wyglądają. Myślę, że nawet bardziej Polki, są bardziej dojrzałe estetycznie i modowo, lubią modę, bawią się modą, polska klientka jest już gotowa na modę od polskiego projektanta – wyjaśnia Mariusz Przybylski, projektant mody.

Dobry salon polskiego projektanta oferuje kreacje na specjalne okazje, jaki i casualowe projekty. Szlachetne materiały, dbałość o detale – to znaki rozpoznawcze wszystkich kolekcji Mariusza Przybylskiego. Dziś jego i innych polskich projektantów można znaleźć nawet w warszawskiej galerii handlowej, pomimo mniej masowego charakteru odzieży.

Świadomość konsumentów w Polsce wzrasta, zwłaszcza jeżeli chodzi o rynek modowy. Obok fast fashion (czyli kupić, założyć, wyrzucić) wyrasta coraz większy segment slow fashion – mody znacznie droższej, ale i bardziej dopracowanej. Tu za biały t-shirt czasami płaci się sporo ponad 200 złotych, a prosta sukienka urasta do sum czterocyfrowych. W zamian jednak otrzymujemy odpowiednią jakość.

Zwracamy uwagę na to, jak i gdzie moda powstaje. Historia zna wiele przypadków, gdy w wielkich farbiarniach dochodziło do potężnych zanieczyszczeń środowiska, a kwestia wyzysku azjatyckich pracowników przez przemysł odzieżowy jest dziś mocno udokumentowana. Polacy dojrzewają do bardziej świadomych i przemyślanych zakupów.

– Podchodzimy do mody w sposób przemyślany, wiemy gdzie nasze rzeczy są robione, w jakich warunkach, skąd pochodzą materiały, stąd cena staje się stosunkowo wyższa, ale stawiamy na jakość i chcemy żeby ta rzecz żyła z konsumentem dłużej, nawet żeby Panie mogły przekazywać je z pokolenia na pokolenie – przekonuje Zuzanna Wachowiak, projektantka mody, właścicielka marki BIZUU.

Źródło: Newsrm.tv / własne

moda
moda

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.