Przemysław Skowron, fot. Karolina Sekuła
Przemysław Skowron - jeden z najseksowniejszych głosów w Polsce / fot. Karolina Sekuła
Anna Chodacka
18/05/2011

Jestem głosem

Za co powinniśmy podziękować babci Przemysława Skowrona i ogłoszeniodawcy, który anons „radio szuka” umieścił nad „szukamy rysownika”. Prowadzący „Wstawaj szkoda dnia” mówi o tym, jak to jest być samym głosem, kiedy przestał mieć tremę przed mikrofonem i czy 18 lat studiowania zamierza uwieńczyć dyplomem

EksMagazyn: W listopadzie 2010 roku świętowaliście 6. urodziny „Wstawaj Szkoda Dnia” na antenie RMF FM…
Przemysław Skowron: Tak, to już siódmy rok z rzędu kiedy robimy „poranek”.

Nie znudziło ci się jeszcze?
Nie! No skądże. Ja to uwielbiam. To pasja jest.

A zdarzyło ci się kiedyś zaspać?

Oczywiście.

I co się wtedy dzieje?
Któryś z chłopaków jest wtedy sam. Na przykład Witek (Lazar – przyp. red), który dialoguje sobie sam ze sobą. A ja gnam do studia, łamiąc wszelkie limity prędkości i zaliczając zdjęcia na radarach. No zdarza się. Wchodzimy na antenę tak naprawdę o 5.30, siłą rzeczy to się przytrafia.

Czyli musisz wstać o 4, żeby zebrać się i dojechać?
Idealnie by było (śmiech). Tak, żeby wstać, zebrać się, zjeść śniadanie. Ale tak nie jest. Ja wstaję o 5. No 5.10. 5.30 wchodzimy na antenę, mamy taką „rozpędówkę”. Okazuje się, że wielu ludzi wtedy nie śpi. Jak jadę do pracy to przystanki są pełne, jest ruch na ulicach.

Dziwiło cię, że tyle osób jest już o tej porze na nogach?
Miałem wyniki badań słuchalności i wiedziałem, że ludzie o tej porze już nie śpią. Zresztą zanim zacząłem prowadzić „poranek”, robiłem taką „rozpędówkę” od 3 do 5. I są słuchacze takich audycji, bo mieliśmy odzew. Nie wszyscy są studentami, którzy mogą spać do 12 (śmiech). Zresztą, właśnie prowadzenie programu od 3 do 5 uświadomiło mi, że może być gorsza godzina do wstawania niż 5.

O której chodzi się spać jak prowadzi się program od 3 do 5 rano?
Tak na godzinę przed „Dobranocką”.


Całość materiału znajduje się w najnowszym majowo-czerwcowym wydaniu EksMagazynu.
W czwartym już numerze dwumiesięcznika EksMagazyn: Przemysław Skowron z RMF FM – najseksowniejszy głos w Polsce o pasji radiowca, Monika Richardson o starzeniu się na oczach milionów widzów, Małgorzata Dudek o „przebieraniu się gwiazd”, Tim Roth – światowej sławy aktor o pracy z Quentinem Tarantino oraz Leszek Stanek – młody aktor i tancerz w podwójnej roli: jako bohater rozbieranej sesji inspirowanej filmem „Taksówkarz” i jako teatralny obserwator kobiet – zdradzający, co w pracy i życiu fascynuje go najbardziej. A poza tym? Raport „Nadzy w sieci” o seksualnym ekshibicjonizmie Polaków, reportaż oparty na historiach zasłyszanych w taksówkach, materiał o życiu seksualnym w starożytności, wyprawa na Sycylię, operacje plastyczne intymnych części ciała, materiał o „zamrażaniu płodności” i wiele innych EKScytujących tematów. Do kupienia w Empikach we wszystkich miastach wojewódzkich oraz, jako e-wydanie – tutaj.

Przemysław Skowron, fot. Karolina Sekuła
Przemysław Skowron, fot. Karolina Sekuła

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. krysia59 18/05/2011 19:49

    CytujSkomentuj

    jadę do pracy i słucham RMF FM aż chce się pracować

  2. Marta 18/05/2011 22:12

    CytujSkomentuj

    Gdybym miała taki głos na co dzień w domu, nie mogłabym się na niczym skupić:))) Och… rewelacyjny jest, ciekawe, czy na żywo brzmi tak samo wspaniale, jak w radiu:)))

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.