Hotel Mercure Warszawa
Kalina Samek
12/11/2015

Hotel nie tylko do spania

Większość z nas uważa, że hotel to miejsce, w którym możemy przenocować i zjeść prosty posiłek. Okazuje się jednak, że jesteśmy w błędzie. Renomowane hotele świadczą usługi, których nie powstydziłby się luksusowy dom handlowy luksusowy dom handlowy

O tym, że w hotelu poza noclegiem możemy smacznie zjeść, a także oddać ubrania do prania i prasowania wie każdy, kto choć raz spędził dobę w hotelowym pokoju. Tymczasem zaplecze usług dodatkowych może  zaskoczyć nawet stałego bywalca tego rodzaju obiektów.

Odpoczynek wysokiej klasy

Wygodne łóżko w hotelowym pokoju doceni każdy, kto aktywnie spędził dzień i chce w komfortowych warunkach przespać noc. Jednak ci, którzy oczekują czegoś więcej, mogą wypocząć w hotelowym spa lub jacuzzi. Masaż gorącymi kamieniami lub relaks w wodnych bąbelkach z pewnością odpręży ciało po całym dniu pracy lub zwiedzania.

Hotelowe atrakcje na niepogodę

Gdy plany urlopowe pokrzyżuje nam pogoda, nie jesteśmy skazani na spędzenie dnia w hotelowym pokoju. Niektóre miejsca, jak np. Sofitel Victoria Warszawa, oferują swoim gościom szereg dodatkowych rozrywek dostępnych na terenie obiektu, jak np. centrum fitness czy ogrzewany basen. Szeroki wybór zajęć sportowych, a nawet prywatna lekcja z trenerem to dopiero początek propozycji na spędzenie wolnego czasu w hotelu.

Zróżnicowaną ofertą mogą pochwalić się obiekty zlokalizowane w miejscowościach turystycznych. Hotel Sofitel Grand Sopot zapewnia swoim gościom dostęp do pola golfowego, kortu tenisowego, a nawet umożliwia wypożyczenie roweru. Jeśli jednak gościom nie przypadnie do gustu żadna z tych propozycji, istnieje możliwość zorganizowania wycieczki. Coraz częściej na terenie hoteli powstają salony fryzjerskie, kwiaciarnie, butiki znanych projektantów i punkty krawieckie.

Usługi przewidziane dla firm

W hotelach organizowane są konferencje i spotkania biznesowe i niemal każdy obiekt może wypożyczyć zaplecze techniczne potrzebne do przeprowadzenia takiego wydarzenia. Nagłośnienie, mikrofony i rzutniki należą do standardu. W niektórych hotelach dostępni są także wyspecjalizowani pracownicy, którzy mogą świadczyć usługi pomocy biurowej np. przepisania, kopiowania i drukowania dokumentów. To szczególnie przydatne w przypadku spotkań biznesowych, na potrzeby których często trzeba wydrukować umowy.

Udogodnienia dla zwierząt

Wielu właścicieli czworonogów stawia pod znakiem zapytania wakacyjny wyjazd ze względu na obowiązujący w niektórych hotelach zakaz wprowadzania zwierząt. Tymczasem są obiekty, które świadczą usługi specjalnie dla nich. Strzyżenie psa lub kota, treningi z wykwalifikowanym trenerem, to tylko niektóre z atrakcji dla pupili. Szczególnie ceniona jest możliwość pozostawienia zwierzęcia z opiekunem na czas zwiedzania okolicznych atrakcji lub zakupów.

Usługi concierge

Pięciogwiazdkowe hotele zwykle wybierane są przez najbardziej wymagających gości, więc można w nich liczyć na najbardziej ekskluzywne usługi dodatkowe. W standardzie otrzymuje się budzenie, codzienną prasę czy też możliwość dostarczenia kwiatów do pokoju. Bywa i tak, że gość ma przez całą dobę do dyspozycji usługi concierge, czyli specjalnie oddelegowanego pracownika, który pomaga mu załatwiać najważniejsze sprawy. Rezerwacja miejsca w najlepszej restauracji czy też podstawienie luksusowego samochodu pod hotel nie stanowi żadnego problemu. Oczywiście koszty tego typu atrakcji doliczane są do rachunku, ale warto wiedzieć, że w sprawach pilnych i nagłych warto zwrócić się o pomoc do concierge’a.

Tekst powstał w wyniku współpracy z siecią AccorHotels, której pracownicy podzielili się z nami swoim doświadczeniem.

Hotel Mercure Warszawa
Hotel Mercure Warszawa

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.