dav
Aneta Zadroga
30/11/2019

Red Wild West

Po drodze zatrzymamy się jeszcze na chwilę przy słonych jeziorach, zboczymy z głównej drogi, aby podziwiać słynną Wave Rock

Jeśli chcecie poczuć się jak na Dzikim Zachodzie i to bez nadmiaru współczesności, Kalgoorlie-Boulder jest właśnie dla Was!

Te dwa niewielkie miasta to złote serce Australii. Jedna z kopalń tu usytuowana, ciągle czynna dodajmy, wydobywa tu każdego roku ponad 20 ton tego kruszca. Urok miasteczka Kalgoorlie, zwłaszcza o świcie, kiedy na pustych ulicach nie ma aut, a architektura przywodzi na myśl scenografię ze starych dobrych westernów, to genialny początek wyprawy, która zakończy się dziś w Perth.

Po drodze zatrzymamy się jeszcze na chwilę przy słonych jeziorach, zboczymy z głównej drogi, aby podziwiać słynną Wave Rock, przejedziemy 140 kilometrów chyba najbardziej malowniczą szutrową czerwono – rdzawą drogą stanu West Australia 8 zatrzymamy się tradycyjnie na zachód słońca. Do Perth docieramy późnym wieczorem, a jutro ruszamy na podbój miasta.

btr btr btr sdr dav dav btr dav btr btr btrhdr
dav
dav

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Magda 02/12/2019 21:14

    CytujSkomentuj

    Australia to jedno z moich największych marzeń. Kangury, misie koala i te piękne czerwonozieme krajobrazy, po których można jechać i jechać w siną dal. Tym bardziej serce się kraje, kiedy widzę doniesienia o tych strasznych pożarach, które trawią ogromne płacie kontynentu teraz. Strasznie żal, i roślin i biednych zwierząt, które nie mają możliwości uchronić się przed żywiołem.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.