PalacMortegi06
Ela Prochowicz
10/09/2019

Niezwykły wieczór w Pałacu Mortęgi

Pałac Mortęgi HOTEL&SPA **** już po raz drugi zaprasza na wydarzenie „Być Kobietą On Tour”.

Dnia 16 listopada 2019 r. o godzinie 19:00 w tym wyjątkowym Pałacu zagości utalentowana i charyzmatyczna polska gwiazda – ALICJA MAJEWSKA z recitalem „BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ…” przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza.

BILETY:

120 zł – koncert Alicji Majewskiej „ BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ…”

200 zł – udział w całodniowej konferencji, osoby które zakupią udział w konferencji otrzymają zniżkę na koncert.

O Pałacu Mortęgi:

Warmia i Mazury to malowniczy region położony w północno-wschodniej Polsce. W zachodniej części tej zachwycającej krainy, słynącej z urokliwych zakątków i pięknej przyrody, położony jest Pałac Mortęgi.

Tu, w otoczeniu natury, na rozległym terenie mieści się kompleks budynków, w tym XIX-wieczny pałac i liczne zabudowania folwarczne z XIV wieku, a także mini zoo, stajnie z krytą ujeżdżalnią oraz park w stylu angielskim z końca XIX wieku. Pałac Mortęgi to także hotel, gdzie można zatrzymać się w jednym z 50 pokoi i apartamentów. Te znajdujące się w Pałacu zostały urządzone w bogatym, szlacheckim stylu, a te zlokalizowane w Dworku i Oficynie, oferują bardziej nowoczesne, ale również urządzone ze smakiem wnętrza.

Goście spragnieni relaksu odnajdą go w pałacowym SPA Magdaleny, oferującym zabiegi na ciało i twarz oraz masaże. Na kompleks SPA składają się trzy gabinety zabiegowe, pokój relaksu, sauny, łaźnia parowa oraz luksusowy basen.

Niezapomniane wrażenia kulinarne czekają na Gości w mortęskiej restauracji. Serwowane tu dania są inspirowane nurtem slow food. Kuchnia bazuje na tradycji kulinarnej regionu i wykorzystuje najwyższej jakości składniki pozyskiwane od ekologicznych, lokalnych producentów. Pałac Mortęgi to nie tylko luksusowy hotel na Mazurach.

U nas goście, poza komfortowym noclegiem, odnajdą także moc atrakcji. Amatorzy jazdy konnej znajdą tu dobrze przygotowane konie, padoki i krytą ujeżdżalnię, gdzie można zarówno stawiać pierwsze jeździeckie kroki lub szlifować zdobyte już umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów.

Dzieci będą zachwycone mini zoo, gdzie mieszkają egzotyczne zwierzęta, a we wspomnianym wcześniej Domu Magdalenki, czekają na nie zabawy i zajęcia z animatorkami. Całość tworzy niezwykłą enklawę, gdzie historia prowadzi nieprzerwany dialog z nowoczesnością.

O Alicji Majewskiej:

Piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita.

W 1974 roku rozpoczęła karierę solową – w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady.

Kocertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu: „Bywają takie dni” – nagroda główna Ministra Kultury i Sztuki  ( 1975 r. ), „Jeszcze się tam żagiel bieli” – drugie miejsce  ( 1980 r. ), „Dla nowej miłości” – wyróżnienie  ( 1985 r. ), „Odkryjemy miłość nieznaną” – wyróżnienie  ( 1986 r. ), „Marsz samotnych kobiet” – druga nagroda  ( 1987 r. ), nagroda specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego KFPP Opole ’89 za indywidualność artystyczną, Złoty Mikrofon, przyznawany przez Zarząd Polskiego Radia – 52. KFPP Opole 2015. Znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach: w Rostock’u – NRD  ( 1980 r. ), w Hawanie na Kubie  ( 1985 r. ).

Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych. Owocem współpracy z innymi artystami są niezapomniane piosenki śpiewane w duecie (między innymi z Andrzejem Zuchą, Zbigniewem Wodeckim, Jerzym Połomskim, Dorotą Osińską, Grzegorzem Markowskim, Ryszardem Rynkowskim), jak również, opracowane muzycznie przez Włodzimierza Korcza, płyty z kolędami (pierwsza z nich z Łucją Prus i Jerzym Połomskim, następnie „Kolędy w Teatrze Stu” z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą oraz trzecia ze Strzyżowskim Chórem Kameralnym). Wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), udział w oratoriach Włodzimierza Korcza i Ernesta Brylla. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.

Zapraszamy serdecznie!

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: http://palacmortegi.pl/pl

PalacMortegi06
PalacMortegi06

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.