permanentny
Redakcja
15/02/2018

Czy to boli? Fakty o makijażu permanentnym

Makijaż permanentny powrócił do łask. Kobiety częściej decydują się na permanentne kreski, brwi czy usta, bo dzięki technice wyglądają one bardzo naturalnie, a nie są przerysowane jak jeszcze kilkanaście lat temu.

Interesujesz się tym tematem, może nawet chcesz poddać się zabiegowi, ale słyszałaś o nim wiele mitów? Prezentujemy najbardziej nurtujące pytania, na które odpowiada Żaneta Stanisławska, trenerka makijażu permanentnego.

1. Jak długo utrzyma się efekt?

Makijaż permanentny często porównuje się do tatuażu. Jest to jednak błędne, gdyż makijaż ten wbrew nazwie nie jest na całe życie. Efekt utrzymuje się od 1,5 roku do 3 lat. Aby efekt był tak długo widoczny, zabieg należy powtórzyć ok. 3-4 tygodni po pierwszej aplikacji w przypadku brwi czy kresek, zaś po około 1,5 roku trzeba udać się na odświeżenie. Pamiętajmy również, że trwałość zależy też m.in. od wieku (u kobiet starszych, makijaż utrzymuje się dłużej) czy typu skóry. Również promieniowanie UV skraca jego trwałość.

2. Czy zabieg boli?

Obecnie przy wykonywaniu makijażu permanentnego używa się bardzo dobrych maści znieczulających, więc klientka nie odczuwa dużego dyskomfortu, jednak oczywiście nie jest tak, że nie czuje nic. Zależy to także od indywidualnego progu bólu. Pamiętajmy także, że przez ok. dwa dni po zabiegu możemy odczuwać niewielki ból spowodowany gojeniem się skóry i jej złuszczaniem – przypomina Żaneta Stanisławska.

3. Jakie są przeciwwskazania?

Makijaż permanentny traktujemy bardziej jak wizytę w klinice niż u kosmetyczki. Obowiązkiem linergistki jest sprawdzenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Kiedy więc zabiegu nie wolno wykonać? Jeśli klientka jest w ciąży, karmi piersią, ma infekcję w miejscu, które chce poddać zabiegowi, ma gorączkę, cukrzycę w fazie nieustabilizowanej, choruje na nowotwór, hemofilię, opryszczkę, łuszczycę, zaawansowaną chorobę tarczycy, epilepsję, padaczkę, zaburzenia psychiczne lub jeśli długotrwale przyjmuje leki rozrzedzające krew lub sterydy. Dodatkowo przeciwwskazaniem są choroby oczu jak jaskra, zapalenie spojówki, zaćma, przedłużone rzęsy, choroby gałki ocznej lub niedawno przeprowadzona operacja oczu (około 2-3 miesiące). To po stronie salonu jest dokładne zbadanie, czy takich przeciwwskazań nie ma.

4. Co można poprawić dzięki makijażowi permanentnemu, co on nam daje?

Makijaż permanentny jest pomocny przy korekcie wyglądu ust, gdy chcemy im nadać odrobinę wyraźniejsza barwę. Korzystamy z niego również przy wypełnianiu, a tak naprawdę nadawaniu kształtu naszym brwiom. I tutaj efekt może być spektakularny. Dzięki dobrze wykonanym brwiom możemy zmienić wyraz twarzy na łagodniejszy, pomaga to także przy redukcji asymetrii. Poddając się zabiegowi kresek sprawiamy, że nasze spojrzenie nabiera wyrazu, co jest bardzo ważne, zwłaszcza dla osób noszących okulary.

Makijaż ten jest także wygodny dla osób aktywnych, sportowców, pływaków czy tych, którzy nie lubią się malować, ale nadal chcą wyglądać dobrze. To też więcej niż jedynie uroda. Obecnie stosuje się go w takich przypadkach jak redukcja widoczności blizn, łysienia plackowatego, korzystają z niego również osoby po chemioterapii. Zupełną nowością jest także redukcja cieni pod oczami właśnie za pomocą makijażu permanentnego i już widać, że ten zabieg będzie bardzo popularny.

Źródło: Newsrm.tv

permanentny
permanentny

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 12/05/2018 05:06

    CytujSkomentuj

    Zrobiłam sobie jakiś miesiąc temu brwi. Jestem „polską” blondynką ;) czyli szary blond w chłodnej tonacji. Brwi na szczęście mam, nie trzeba było uzupełniać ale są dość jasne. Henna i ołówek zrobiły się dość niedogodne, henna szybko się wyplukiwala. Zdecydowałam się na zabieg i mimo ze trochę bolało to jestem bardzo zadowolona z efektu. Duża wygoda. Koszt porównywalny do henny przez okres około 2 lata ale mi chodziło o czas i wygodę. Tak wiec polecam. Tylko trzeba dobrze obejrzeć prace danej osoby by nam nie narysowała czarnych pazurów na brwiach

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.