urodaikony123nowe2
Edyta Nowicka
20/09/2016

Mieć jędrną skórę!

Piękna i jędrna skóra to marzenie wielu kobiet. Z czasem jest o nią jednak coraz trudniej. Kolejne lata życia, przebyte ciąże, a także inne czynniki mogą sprawić, że będzie z nią tylko gorzej. Co wtedy robić?

Zwiotczałej skórze pomóc mogą m.in. odpowiednie ćwiczenia czy zbilansowana dieta. Poza nimi pozostają nam jeszcze nowoczesne technologie, które w prosty i skuteczny sposób zwalczają problemy związane ze zwiotczałą skórą. Sporą popularność zyskuje ostatnio np. radiofrekwencja iniekcyjna.

Wspomniany zabieg bazuje na podgrzaniu skóry od środka. Wszystko po to, aby możliwe było rozpoczęcie produkcji nowego kolagenu. Temperatura nie jest jednak zbyt wysoka, gdyż nie można doprowadzić do termicznego skracania włókien elastycznych, czyli do powstawania zwłóknień.

Skorzystać z niego mogą ci, którzy nie do końca dobrze czują się w swojej skórze. Może się on okazać dobrym rozwiązaniem dla osób z miejscową wiotkością skóry, m.in. na policzkach czy wewnętrznej części ramion. Decydują się na niego również kobiety po porodzie, które nie mogą się uporać z nadmiarem skóry. Cały zabieg rozpoczyna się natomiast od znieczulenia miejscowego nasiękowego. Potem wprowadzana jest natomiast specjalna kaniula, która ma końcówkę grzejącą. Dzięki niej możliwe jest rozgrzanie tkanek do wyznaczonej wcześniej temperatury. Warto jednak zaznaczyć, że podczas trwania zabiegu temperatura ta jest ciągle kontrolowana.

Co z efektem końcowym? Bezpośrednio po zabiegu, który trwa od 1-1,5 godziny następuje niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które znika po dwóch lub trzech dniach. Co istotne, zabiegu nie trzeba powtarzać w seriach, wystarczy go wykonać raz. Nie jest jednak wykluczone podejście do niego znowu, gdy tylko zechcemy coś poprawić.

Zabieg nie może zostać wykonany u kobiet w ciąży, karmiących piersią, zmagających się z poważnymi chorobami immunologicznymi skóry czy ogólnoustrojowymi. Niewskazane jest również przeprowadzenie go u osób z chorobami nowotworowymi lub mających w ciele urządzenia elektryczne, a więc rozruszniki czy implanty słuchowe.

Źródło: Media Kobiet

urodaikony123nowe2
urodaikony123nowe2

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.