vichy-shutterstock_37981099
Kalina Samek
25/08/2016

Okres menopauzy – jak zadbać o skórę twarzy?

Kiedy zaczyna się menopauza, wiele kobiet staje przed trudnym zagadnieniem odpowiedniej pielęgnacji swojej przesuszonej skóry. Objawy menopauzy są różne, jednak pojawiające się zmarszczki i odwodniona skóra twarzy to bardzo charakterystyczne jej oznaki. Panie w okresie klimakterium często pozostają przy starych kosmetykach, które okazują się niewystarczające. Ich twarz wymaga bowiem specjalnej opieki.

Za problematyczny stan naszej skóry w okresie przekwitania i ogólnie wszystkie objawy menopauzy, odpowiadają zawirowania hormonalne. Warto pamiętać, że cały proces klimakterium może trwać nawet ponad dziesięć lat, a niektórych kobiet zacząć się wkrótce po czterdziestce. Jednak objawy takie jak sucha skóra i zmarszczki dotykają przede wszystkim panie po pięćdziesiątce. Zwolniona produkcja estrogenów przez jajniki wpływa znacząco na cały stan naszego organizmu. Warto pamiętać, że estrogeny odpowiadają za gładką skórę – pod ich wpływem powstaje bowiem kwas hialuronowy, który hamuje powstawanie zmarszczek. Niedobór tych kobiecych hormonów powoduje, że skóra traci jędrność, włosy i paznokcie stają się matowe, pojawiają się pierwsze siwe kosmyki, a fryzura staje się przerzedzona i cieńsze. Niestety nieraz dochodzi też do wzrostu wagi. Jednak najbardziej okres klimakterium odbija się na naszej twarzy: wiotczeje, traci owal, naczynia krwionośne stają się wąskie i nie odżywiają dobrze skóry. Sama skóra traci powoli zdolności do regeneracji. Bardzo wyraźne stają się bruzdy wokół oczu i ust. Istotnym jest więc aby wybrać dobry krem dla kobiet po 50. roku życia. Twarz w tym wieku wymaga bowiem intensywnego odżywiania i nawilżania.

W Laboratoriach Vichy, po 14 latach intensywnych prac, udało się stworzyć aktywne serum odbudowujące dla kobiet w okresie menopauzy. Opracowano tam Neovadiol Kompleks Uzupełniający Aktywne serum odbudowujące dla kobiet w trakcie menopauzy, który ma za zadanie przywrócić skórze młody i świeży wygląd, niwelując zmarszczki mimo trudnego okresu klimakterium. Jest to idealne remedium na utratę świeżości, blasku oraz gęstości skóry. Za skuteczność Neovadiol Vichy aktywnego serum odbudowującego odpowiada unikalny zestaw odżywczych składników. Wiodącym jest Pro-xylane, który ujędrnia twarz ale i redukuje zmarszczki. Poprawia także gęstość skóry. Innym składnikiem jest Hedion, mający działanie przeciwzmarszszczkowe.

Komfort skóry zdecydowanie poprawia się po jego zastosowaniu. Z kolei Hepes działa nawilżająco, wyrównuje koloryt skóry i wygładza ją oraz ujędrnia. Za silne nawilżanie i poprawienie jędrności skóry odpowiada także kwas hialuronowy. Podobnie inny składnik – Hydrovance. Neovadiol Vichy Kompleks Uzupełniający Aktywne serum odbudowujące dla kobiet w okresie menopauzy zawiera również znaną i docenianą wodę termalną Vichy, która działa kojąco na skórę. Cały kompleks składników jest hipoalergiczny i testowany dermatologicznie. Nie zawiera także parabenów. Testy przeprowadzone na grupie kilkudziesięciu kobiet, wskazują na fakt, że już po czterech godzinach od zastosowania Neovadiol Vichy Aktywnego serum odbudowującego dla kobiet w okresie menopauzy można zauważyć pierwsze zmiany w wyglądzie skóry twarzy. Poprawia się zdecydowanie jej jędrność i elastyczność. Po pierwszym tygodniu stosowania serum Vichy znaczna większość kobiet zauważa poprawę w nawilżeniu skóry, jej odżywieniu i rozświetleniu. Po dwóch miesiącach prawie wszystkie badane uznają, że ich rysy zostały wymodelowane.

Neovadiol Vichy jest praktyczny w użyciu. Nie pozostawia na twarzy tłustych warstw. Można go stosować codziennie, rano i wieczorem. Należy pamiętać, że serum trzeba aplikować na oczyszczoną skórę twarzy. Neovadiol Kompleks Uzupełniający Aktywne serum odbudowujące dla kobiet w okresie menopauzy sprawia, że skóra odzyskuje swój młodzieńczy blask i świeży wygląd, staje się gęstsza i jędrniejsza. Zmarszczki i bruzdy nie są już tak widoczne, a kontur twarzy staje się wyrazisty. W trosce o swoją skórę, warto więc zainwestować w dobry krem dla kobiet po 50. roku życia.

vichy-shutterstock_37981099
vichy-shutterstock_37981099

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 26/07/2018 06:44

    CytujSkomentuj

    Warto zadbać skórę – twarz i ciało mamy jedne na całe życie. Dla mnie oprócz dobrej kosmetyki ważne jest też nawodnienie więc sporo piję i nie wystawiam się na nadmierną ekspozycję słońca typu plaża czy solarium. Zawsze w ruchu – spacer, rower czy codzienne przemieszczanie się po mieście.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.