kobieta123
Ela Prochowicz
18/07/2012

Nowa ty, czyli zmiany

Stara prawda głosi, że kobieta zmienną jest, co może świadczyć o dużej skłonności do eksperymentowania w życiu, ale oznacza także kapryśność i niezdecydowanie. Zmienności nie należy jednak mylić ze świadomymi, planowanymi i konsekwentnie realizowanymi zmianami, które pozwolą nam uczynić swoje życie lepszym, ciekawszym i pełniejszym

-     Zrób plan. Zastanów się, co naprawdę chciałabyś zmienić w swoim życiu i dokładnie przeanalizuj zasoby finansowe i emocjonalne, które pomogą Ci wcielić założenia w życie. Tylko adekwatność do własnych możliwości i świadoma ich ocena w danym momencie pozwolą na skuteczne przeprowadzenie planowanych zmian.

-     Nie bój się wariantu B. Pamiętaj, że nawet najlepszy plan może ulec modyfikacjom z przyczyn niezależnych od Ciebie i Twoich możliwości. Dlatego ustal różne warianty zakładanych działań i bądź elastyczna. Czasem nieprzewidziane okoliczności mogą nie tylko rozwinąć Twój plan zmian, ale także go wzbogacić.

Zastosuj metodę małych kroków. Jeśli nie jesteś gotowa na duże zmiany zacznij od tych, które pomogą Ci lepiej zorganizować Twój dzień lub poprawić samopoczucie na co dzień. Zapisz się na ciągle odkładany aerobik, raz w tygodniu zafunduj sobie masaż lub zrób domowe SPA. Wprowadź do cotygodniowego kalendarza stałe wypady z przyjaciółką lub rodzinne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

-     Czas Twoim sojusznikiem. Pamiętaj, że nie każdy czas jest dobry do przeprowadzania zmian dla Ciebie kluczowych. Zastanów się, czy moment, w którym chcesz ich dokonać, jest dobry z punktu widzenia wszystkich okoliczności i sukcesu Twojego projektu. Czasem nie ma na co czekać i należy odważnie wprowadzać plan w życie, a w innych okolicznościach warto rozważyć różne warianty terminowe, które być może pomogą Ci lepiej zrealizować zakładane cele.

-     Pamiętaj o innych. Niektóre zmiany mogą nieść konsekwencje nie tylko dla Ciebie, ale i Twoich bliskich. Dlatego przed wprowadzeniem planów w życie warto je przeanalizować i omówić z nimi. W ten sposób odnajdziesz w nich naturalnych sojuszników, a być może otrzymasz wsparcie, które pozwoli Ci skuteczniej wcielić zmiany w życie.

Ciało gotowe na zmiany?

Prawie co piąta Polka (17%), gdyby mogła, zmieniłaby swój wygląd zewnętrzny. Jeśli należysz do tej grupy, poświęć chwilę, by baczniej obserwować swoje ciało i odpowiedzieć na jego potrzeby. W trakcie Twojego cyklu miesięcznego zachodzą pewne zmiany, np.: zatrzymanie wody w organizmie, obrzęki, wzrost masy ciała, które sprawią, że chwilami czujesz się mniej kobieca, nieatrakcyjna i towarzyszy Ci złe samopoczucie.  Są one naturalne, ale być może warto poszukać własnego sposobu na walkę z nimi. Dobra książka, ruch czy dobrze dopasowany suplement diety pomogą Ci poradzić sobie z nimi.

kobieta123
kobieta123

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 14/02/2019 07:15

    CytujSkomentuj

    Oj tak. Często nawet u bardzo atrakcyjnych wizualnie kobiet występuje spadek formy pod tym kątem. Pomijając przegięcia jak dla mnie czyli powiększanie ust czy piersi do kosmicznych rozmiarów, można pomyśleć, co chciałaby taka pani u siebie zmienić w wyglądzie bo tego nie akceptuje czy nie lubi totalnie i to zrobić (np. krzywy nos czy odstające uszy). Życie jest jedno i warto się czuć dobrze w swoimi ciele

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.