cukiernica_ikona
Ela Prochowicz
15/03/2013

Cukiernica Fraget

Cukiernica to ozdoba nadająca blasku nawet najbardziej ascetycznym przestrzeniom. Będąca dekoracją kuchni bądź pokoju gościnnego przypomina o pokoleniowej historii rodziny i najpiękniejszych momentach jej domu

Wyjątkowym modelem, a jednocześnie okazem sztuki użytkowej jest Fragetka z wytwórni Warszawskiej Fabryki Platerów Hefra. Obła, gładka cukiernica z ręcznie dekorowanymi ażurowymi uszkami i hermami jest wykonana według pierwowzoru z końca XIX wieku. Obrzeże miseczki zdobi tasiemka z akantem, a całość wieńczy sterczynka.

Cukiernica Fraget w całości wykonana jest ze srebra próby 925, charakteryzuje się trwałością i czystością. Dostępna jest w dwóch wersjach wykonania – oksydowana (na zdjęciu) oraz w połysku. Cena: 4690 zł (cena srebrnej cukiernicy oksydowanej i w połysku). Platerowana: 699 zł; 749 zł (oksydowana)
Warszawska Fabryka Platerów Hefra S.A. to polska firma o niemal 200 letniej tradycji. Jej działalność rozpoczęła się w 1824 r. w Warszawie, kiedy przy ul. Jasnej swój pierwszy warsztat założyli przybyli z Francji bracia Fragetowie. Powodzenie wyrobów fragetowskich było tak wielkie, że stały się synonimem wyrobów platerowanych. Aktualna nazwa firmy powstała z połączenia dwóch ówcześnie konkurujących ze sobą, najbardziej uznanych przedsiębiorstw na rynku – zakładów Józefa Frageta i braci Henneberg (firma w 1961 r. otrzymała nazwę Warszawskiej Fabryki Platerów Hefra, powstałą z pierwszych sylab nazw tych zakładów). Hefra to wciąż jedna z największych firm w Polsce produkujących sztućce (cała produkcja odbywa się w kraju). Specjalizuje się w produkcji unikalnych na rynku wyrobów srebrnych i posrebrzanych, które od początku istnienia firmy produkowane są z użyciem tych samych technologii i ręcznego polerowania. Są one gwarancją, że każdy z 13 różnych wzorów sztućców oraz galanteria stołowa, platery i tace charakteryzuje najwyższa jakość. Potwierdzają to wdrożone atesty oraz Świadectwo Jakości Zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny.
Więcej informacji: www.hefra.pl

cukiernica_ikona
cukiernica_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.