nmrikona
Krzesła w przestrzeni miejskiej, czyli New Role Models
JJ
22/06/2011

Krzesła New Role Models

Co to jest Free Design? Zaprojektuj coś za darmo i dla przyjemności, zaproś do udziału jak największą ilość osób, zmień za pomocą twojego dzieła otoczenie – tak można opisać w skrócie działania duetu nowojorczyków Davida Kima i Mike’a Seto.

Ich najnowszy projekt nosi nazwę New Role Models. Główną rolę grają tu proste i lekkie krzesła ozdobione różnymi wzorami i służące jako meble miejskie. Dla wszystkich, za darmo i bez biurokracji.
– Chcemy sprawić, by nasze otoczenie było bardziej użyteczne. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprojektować, a następnie  rozpowszechnić krzesła NRM dookoła Manhattanu i Brooklynu bez pytania o pozwolenie. Jeśli zobaczysz jedno z nich, po prostu usiądź  i ciesz się nim, bo jest dla ciebie – napisali twórcy projektu na swojej stronie.
Krzesła zaprojektowali artyści i projektanci: DALVA, Milton Glaser, Fawad Khan, David Kim, Alexis Liu, Mike Seto, Chris Streger, Ichao Wang. NRM zrobione są ze stali pokrytej winylowym nadrukiem. Projekt ma charakter non-profit i ma na celu inspirowanie innych twórców do podobnych działań w ramach idei wolnego designu.

nmrikona
nmrikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.