eksmagazyn_shutterstock_gps_ikona
Fot. shutterstock
Kalina Samek
09/10/2014

Aplikacje, które pomogą na… krótką pamięć

W natłoku codziennych obowiązków często zdarza się nam zapominać o różnych sprawach. Na szczęście możemy wspomagać się smartfonem, który czuwa przy nas przez 24 godziny na dobę

Mnogość aplikacji dostępnych na telefony z systemem Android oraz iOS może nas w pierwszej chwili przerazić. Coraz trudniej wybrać te najbardziej wartościowe, dlatego prezentujemy zestawienie programów, które będą pamiętać, gdy nam akurat zdarzy się zapomnieć.

Autoplug.in

Ta aplikacja pokazuje nam, jak będzie wyglądała przyszłość interakcji samochodu z inteligentnymi urządzeniami. Na razie program jest dostępny jako beta, ale niedługo zostanie wydana finalna wersja. Wyprzedza on plany Komisji Europejskiej, która zakłada wprowadzenie w najbliższych latach takich rozwiązań jako obowiązkowych. Program zainstalowany na smartfonie będzie komunikował się z samochodem i pobierał takie informacje jak błędy, usterki, terminy przeglądów, a następnie przypominał nam o wydarzeniach. W razie wypadku powiadomi rodzinę oraz odpowiednie służby.

Moja Toyota

Ciekawe rozwiązanie zaproponowała Toyota. Japoński producent wypuścił na rynek aplikację, dzięki której możemy monitorować zakupiony przez nas samochód od momentu jego „poczęcia” w fabryce aż po odbiór u dealera. Dodatkowo aplikacja będzie nam przypominała o nadchodzącym terminie przeglądu lub konieczności wymiany opon, a także odnowienia polisy ubezpieczeniowej. W razie problemów pomoże nam skontaktować się z najbliższym dealerem lub wezwać pomoc serwisową.

Źródło: www.mojatoyota.pl

Ile razy w życiu zdarzyło się wam pozostawić samochód w jakimś miejscu i nie pamiętać, gdzie dokładnie się on znajdował? Ta aplikacja to prawdziwy ratunek dla zapominalskich, ale szczególnie docenimy jej wartość podczas podróży do obcych miast. Po kilku godzinach intensywnego zwiedzania nietrudno stracić orientację w terenie.

Listonic

Wybierasz się na zakupy i znów zapomniałaś o żółtej karteczce przyczepionej na lodówce? Mamy lepsze rozwiązanie. Zainstaluj w swoim smartfonie aplikację Listonic, dzięki której stworzysz swoje listy zakupowe. Przy okazji program wyświetli również porównanie cen produktów w twoich ulubionych marketach. Gdy twój facet przypomni sobie, że dziś wieczorem jest mecz, będzie mógł dorzucić do tej listy online czteropak ulubionego złotego napoju.

Pillbox

Jeżeli lekarz przepisał ci ostatnio tabletki, które zapominasz zażywać w terminie, ta aplikacja okaże się dla ciebie niezwykle pomocna. Dzięki niej możesz ustawić sobie listę leków wraz z porami lub dniami ich zażywania. Aplikacja o odpowiedniej porze przypomni nam komunikatem na ekranie oraz dźwiękiem o konieczności zażycia stosownych medykamentów.

eksmagazyn_shutterstock_gps_ikona
eksmagazyn_shutterstock_gps_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.