finish_eksmagazynpl
Kalina Samek
21/05/2015

Zmywanie – wielkie wyzwanie dla naszych dłoni

Po każdym posiłku pojawia się ten sam problem – stos brudnych naczyń czekający w zlewie. Każde zmywanie to wielkie wyzwanie dla naszych dłoni, dla których częsty kontakt z brudem, gorącą wodą oraz płynami do mycia naczyń oznacza problemy związane z wyglądem i stanem skóry oraz paznokci

Nasze dłonie kontra codzienne zmywanie

Zmywanie wydaje się być czynnością prostą i niezbyt forsowną. Z punktu widzenia naszych dłoni każde zmywanie to wielka próba sił. Kontakt z gorącą wodą oraz z płynami do zmywania naczyń może narażać nasze dłonie na problemy z przesuszeniem skóry. Warto też pamiętać, że w czasie czyszczenia sztućców lub innych przedmiotów o ostrych krawędziach można narazić skórę dłoni na wiele drobnych urazów. Im częściej musimy stawać przy zlewie – tym więcej problemów związanych z utrzymaniem dłoni w dobrej formie. Można wprawdzie stosować dobre kremy do rąk, warto jednak zastanowić się i nad tym, w jaki sposób ograniczyć kontakt naszych dłoni z gorącą wodą i płynami do mycia naczyń.

Nie tylko rękawiczki…

Wiele kobiet sięga po gumowe rękawiczki wierząc, że uchronią one ich dłonie w czasie wykonywania prac kuchennych. Rękawiczki są jednak niezbyt wygodne, stąd i spora niechęć wielu gospodyń do takiego rozwiązania. Znacznie większą popularnością cieszą się te akcesoria kuchenne, które ułatwiają mycie naczyń i sprawiają, że staje się ono mniej forsownym zadaniem. Myjki oraz szczotki do zmywania to drobiazgi, które mile widziane są w każdej kuchni. Wprawdzie ich obecność nie oznacza rozwiązania wszystkich problemów z ochroną dłoni, niemniej warto w takie praktyczne drobiazgi zainwestować.

Technika w służbie kobiet

Miłośniczkom czystych naczyń oraz pięknych dłoni jednocześnie z pomocą przychodzi… współczesna technologia. Coraz częściej w naszych domach pojawiają się zmywarki do naczyń. Jedni inwestują w nie ze względu na wygodę, innych kusi wizja niższych rachunków za wodę i energię. Bez względu na to, z jakich powodów zainwestujemy w takie urządzenie, pozwoli nam ono oszczędzić i dłonie. Dzięki zmywarce można przecież poddać naczynia i sztućce działaniu wysokiej temperatury bez narażania delikatnej skóry dłoni na podrażnienia i urazy. Można też korzystać ze skutecznych środków czyszczących bez konieczności narażania swej skóry na kontakt z detergentami. Tabletki do zmywarki, oferowane m.in. Finish są skutecznym rozwiązaniem dla tych kobiet, które szukają skutecznych środków do mycia naczyń, lecz nie mają zamiaru narażać swej skóry na kontakt z substancjami czyszczącymi. Tabletki, które wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu w zmywarce, stają się w ich oczach nie tylko wygodnym, ale i niezwykle przyjaznym dla dłoni rozwiązaniem.

Czyste naczynia nie muszą oznaczać już problemów z suchą skórą dłoni oraz z łamliwymi paznokciami. Dzięki drobnym akcesoriom oraz nowoczesnym sprzętom AGD można pogodzić troskę o czystość w kuchni z troską o utrzymanie swych dłoni w dobrej formie. Warto o nich pomyśleć, gdyż to one są najlepszą wizytówką każdej kobiety.

finish_eksmagazynpl
finish_eksmagazynpl

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 20/07/2018 20:54

    CytujSkomentuj

    Oj tak. Niby jest zmywarka w domu, ale czasem umyję ręcznie kilka kubków i od razu skóra na rękach jest podrażniona i popękana :( jakoś się nie umiem przekonać do używania rękawiczek.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.