A2013
Dagna Starowieyska
10/11/2021

Jak poprawić atmosferę w biurze?

Praca w pozycji siedzącej to dla wielu osób codzienność.

Wielogodzinne korzystanie z komputera, wypełnianie dokumentów i wiele innych czynności, jakie wykonują pracownicy biur zmusza ich niejako do spędzania większej części dnia w statycznej pozycji. Niestety, naukowcy i lekarze od dawna zwracają uwagę, że takie spędzanie czasu ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie i w dłuższej perspektywie może sprawiać dyskomfort, a nawet być przyczyną chorób. Właśnie dlatego pracodawcy poszukują metod na poprawę jakości pracy biurowej. Rozwiązaniem może okazać się wybór odpowiednich mebli.

  1. Jak zwiększyć komfort pracy w biurze?

  2. Biurko regulowane – co wyróżnia ten mebel spośród innych modeli?

  3. Jak wykorzystać biurka z regulacją wysokości?

  4. Co może wesprzeć aktywność pracowników biura?

Możliwości zadbania o zdrowie nawet podczas pracy w przestrzeni biurowej jest bardzo dużo. Zapoznajmy się z pozytywami, jakie niesie na przykład korzystanie z biurka z regulowaną wysokością blatu.

Jak zwiększyć komfort pracy w biurze?

Długotrwała praca w jednej pozycji może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Możliwość wystąpienia problemów z otyłością spowodowaną brakiem ruchu, znaczne osłabienie mięśni i bóle, zwiększenie szans wystąpienia urazów to tylko niektóre z dolegliwości, które mogą dotknąć pracowników biurowych. Właśnie dlatego lekarze od dawna apelują, aby ludzie spędzający dużą ilość czasu siedząc pamiętali o regularnych przerwach w pracy. Okazuje się jednak, że to jednak może nie wystarczyć. Warto pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest spędzanie części czasu w pozycji wyprostowanej stojącej. Wstawanie podczas pracy może znacznie zmienić nastawienie i samopoczucie. Co więcej, zalety wynikające z pracy stojącej mogą mieć dalekosiężne skutki, wpływając na przykład na stan zdrowia po wielu latach. Warto zauważyć, że ogromne znaczenie w zapewnianiu najwyższego komfortu pracownikom biurowych mają także meble. Dobór odpowiedniego krzesła to nie wszystko. Obecnie znaleźć można wiele rodzajów na przykład biurek, które pomagają w wykonywaniu codziennych obowiązków równocześnie wspierając zdrowie. Przydatne mogą okazać się biurka z regulacją wysokości, jakie znaleźć można na przykład na stronie AJ Produkty.

Biurko regulowane – co wyróżnia ten mebel spośród innych modeli?

Biurko z regulowaną wysokością to meble, które można dostosować nie tylko do indywidualnych potrzeb. Dotyczy to nie tylko dopasowania go na przykład do komfortowej pracy na komputerze, ale przede wszystkim możliwości pracy na stojąco. Dzięki temu, że regulacja wysokości daje możliwość znacznego podwyższenia mebla użytkownik może co jakiś czas zmieniać pozycję. Stanie pozwala znacznie zmniejszyć ból pleców i pozostałe dolegliwości, wynikające z wielogodzinnej pracy na siedząco. Biurka regulowane mogą być także używane jak każde inne biurko, a częstotliwość zmieniania wysokości zależy od potrzeb i preferencji właściciela. Co więcej, firma AJ Produkty proponuje różnorodne meble, których główną cechą jest regulowana wysokość. Głębokość blatu oraz wysokość blatu różnią się w zależności od modelu. Wybrać można także kolor blatu który najlepiej dopasuje się do wystroju wnętrza. Białe, czarne, brązowe lub beżowe biurka z regulowaną wysokością to doskonałe i nowoczesne uzupełnienie pomieszczeń biurowych. Wartością estetyczną i funkcjonalną nie ustępują one zwykłym biurkom, wnoszą jednak dodatkowe korzyści, przede wszystkim zdrowotne, dla pracowników.

Jak wykorzystać biurka z regulacją wysokości?

Warto zaznaczyć, że innowacyjne biurko z możliwością regulacji wysokości z naszej oferty może zostać wyposażone w odpowiednie dodatki, które znacznie zwiększą aktywne spędzanie czasu w przestrzeni biurowej. Wiele osób decyduje się na przykład na specjalne maty do stania. Pozwalają one na odciążenie kręgosłupa i kolan. Popularne są także platformy balansujące. Warte uwagi są także aktywne krzesła. Są to ergonomiczne meble, pozwalające na poruszanie się nawet w trakcie siedzenia. Dzięki nim wielogodzinna praca przy biurku zmieni się w aktywnie spędzony czas z korzyścią dla zdrowia. Wykorzystanie odpowiednich mebli to gwarancja poprawy jakości pracy i samopoczucia, a także eliminacja bólu stawów i pleców.

Co może wesprzeć aktywność pracowników biura?

Wysokiej jakości krzesło czy biurko z regulacją wysokości to doskonały sposób na poprawę komfortu pracy w biurze. To jednak nadal nie wszystko, co może sprawić, że praca uznawana za siedzącą przestanie negatywnie wpływać na zdrowie. Coraz więcej osób decyduje się na zakup bieżni czy rowerków biurowych. Udostępnienie tych urządzeń wszystkim pracownikom sprawia, że w wolnej chwili mają oni okazję w prosty i wygodny sposób poprawić swoją kondycję, rozruszać mięśnie i poczuć się lepiej. Korzystanie z tego rodzaju rozwiązań może także pomóc w nawiązywaniu relacji i budowaniu pozytywnej atmosfery w przestrzeni biurowej, zapobiegać stagnacji i nudzie. Biurko podnoszone czy aktywne krzesła to jednak dobry start w lepszą, zdrowszą przyszłość pracowników biura.

A2013
A2013

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.