Bydgoskie_Meble_Laviano
Fot. Bydgoskie Meble
Julia Nieznalska
11/11/2013

Łóżko wg zasad Feng Shui

Coraz większa liczba godzin w pracy, rosnące wymagania i stres – powodują, że zmniejsza się ilość czasu, który możemy przeznaczyć na wypoczynek. Dlatego właśnie coraz bardziej liczy się jego jakość

Kluczowym elementem wypoczynku jest sen. Według starożytnych chińskich praktyk Feng Shui, jego jakość zależy nie tylko od tego na czym śpimy, ale – przede wszystkim – od usytuowania mebli i sprzętów w sypialni. Zgodnie z chińską tradycją, idealne łóżko nie powinno mieć metalowych ram – przyspieszają one bowiem energię  chi  w naszej sypialni, utrudniając spokojny sen. Równie niefortunnym rozwiązaniem są łóżka wodne, które, powodując wilgoć prowadzą do stagnacji  chi. Z materiałów jest polecane naturalne drewno. Łóżko nie powinno mieć też ostrych kształtów. Najlepszym ustawieniem łóżka jest skierowanie go głową do ściany tak, aby zapewnić sobie dostęp do niego z trzech stron. Unikajmy jednak ustawienia łóżka na wprost drzwi. Usytuowanie takie Chińczycy nazywają „pozycją trumienną”.

Jeśli istnieje taka możliwość, dobrze jest też ustawić łóżko możliwie daleko od okna, aby wpadająca do środka energia nie zakłócała spokoju naszego snu. Równie złym, rozwiązaniem jest ustawienie łóżka pomiędzy oknem a drzwiami. Tworzy się wówczas swoisty „tunel powietrzny”, który może negatywnie wpłynąć na jakość naszego wypoczynku.  Telefon czy komputer na czas snu należy wynieść z sypialni. Urządzenia te, nawet wtedy, gdy są wyłączone, emitują promieniowanie elektromagnetyczne. Utrudnia ono nie tylko wypoczynek, ale też powoduje rozdrażnienie w ciągu dnia.

Zdrowy sen to podstawa naszego dobrego samopoczucia. – Na niektóre czynniki mogące zakłócać jego przebieg nie mamy wpływu: stresujący dzień, albo całonocne przyjęcie u sąsiadów, ale właściwe zaaranżowanie sypialni to wartość niezmienna, o którą możemy i powinniśmy zadbać  – podsumowuje Paweł Pawełkiewicz, Brand Manager marki Bydgoskie Meble.

Bydgoskie_Meble_Laviano
Bydgoskie_Meble_Laviano

Komentarze Dodaj komentarz (1)

 1. magda77 14/01/2014 14:22

  CytujSkomentuj

  Łóżko to łóżko. Niewątpliwie powinno być dobrej jakości i tu cudów nie ma: powinno trochę kosztować. Pewnie, można wydać 5000zł, ale można 2000zł.

  Ale i tak najważniejszy jest materac!!! Nie ma nic gorszego niż źle dobrany. To czy dobrze śpimy ma wpływ na samopoczucie podczas całego dnia. I tu znów: dobry jakościowo nie powinien być tani.

  zapraszam: http://www.sypialnia.net
  My wiemy o nich wszystko.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.