ikona1234dom_wnetrze4
Ela Makos
08/03/2016

Łazienka – siła tkwi w drobiazgach

Po podjęciu decyzji dotyczącej stylu, w którym zachowana będzie nasza łazienka przychodzi także moment na dobór drobiazgów. Jest to proces równie istotny, jak cała wcześniej wykonana praca

Łazienka ma być nie tylko funkcjonalna, ale i ładna. Podobnie jak inne pomieszczenia powinna cieszyć oko, a także zachwycać idealnym doborem dodatków. Aby uzyskać taki efekt trzeba na moment zatrzymać się przy potrzebnych komponentach. Jednym z nich są z pewnością baterie łazienkowe. Na co zwrócić uwagę, przy ich zakupie?

Dostępna obecnie w sklepach nowoczesna armatura łazienkowa to szeroka gama modeli. Różnią się nie tylko stylem, ale również funkcjonalnością i dodatkowymi opcjami czy jakością wykonania. Różnią się również ceną – niektóre kosztują poniżej 100 złotych, ale są też i takie baterie wannowe, natryskowe i umywalkowe, za które trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Styl

Odpowiedni design dotyczy także armatury. Musi ona pasować do reszty wnętrza. Przykładowo do klasycznie urządzonego wnętrza z dekorowanymi kaflami pasować będzie armatura łazienkowa o klasycznym czy retro wzornictwie. Nowoczesne pomieszczenia to z kolei minimalistyczny wygląd baterii. Wyróżniać je mogą na przykład geometryczne elementy. Dobrze będzie, jeżeli armatura pochodzić będzie z jednej serii, pozwoli to z pewnością uniknąć zaburzeń w wystroju.

Rozmiar

Wybór odpowiedniego stylu może się okazać niczym przy wyborze odpowiednich wymiarów naszej baterii. Zasadniczo rozstaw pomiędzy przyłączami jest uniwersalny, ale warto zwrócić uwagę na długość wylewki – nie powinna ona być ani za krótka, ani za długa w stosunku do umywalki czy też wanny. Najlepiej wobec tego na zakupy przyjechać z wymiarami tych elementów, kupować je wspólnie z bateriami lub dokładnie wszystko wcześniej zmierzyć.

Od szczegółu do ogółu

Nie od dziś wiadomo, że drobiazgi są bardzo istotne. Co może być „łazienkowym drobiazgiem”? Może nim być na przykład perlator, który zredukuje ilość zużywanej wody lub termostat. Przydaje się on zarówno w wannie, jak i pod prysznicem. Ważna jest także jakość głowicy. Część z nich ma także specjalne powłoki, które zmniejszają ilość gromadzącego się kamienia i innych osadów. Co więcej, o wiele łatwiej je one także usuwają.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234dom_wnetrze4
ikona1234dom_wnetrze4

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.