zdjecie-glowne
Julia Nieznalska
16/07/2019

Nowy wymiar aranżacji wnętrz – poznaj płytki Tubądzin 33 × 90

W tradycyjnych aranżacjach łazienki często wybierano małe formaty (np. 30 × 30), które układano w skomplikowane labirynty mozaik.

Współcześnie dekoratorzy wnętrz coraz chętniej sięgają jednak po płytki o dużej powierzchni, co daje nowoczesny, minimalistyczny efekt. Nietuzinkowe wymiary płytek takich jak te z nowych kolekcji Tubądzin 33 × 90 mają także inne zalety. Sprawdź jakie.

Tubądzin, kolekcja Unit Plus

Jak dobrać wymiar płytek do łazienki? Takie pytanie na pewno padło niejeden raz podczas urządzania czy remontowania wnętrza. Przez ostatnie kilka dekad mocno eksploatowane były małe formaty, które – jak uważano – nadawały się idealnie do małych pomieszczeń. Czy jednak niewielkie łazienki muszą być skazane na małe formaty płytek?

Jaki wymiar płytek łazienkowych – małe czy duże?

Projektanci wnętrz (i budowlańcy) dzielą umownie płytki łazienkowe na małe, średnie i te o największych rozmiarach:

– małe to zwykle mozaiki wynoszące ok. 15 × 15 cm,
– średnie to ok. 30 × 30 cm,
– duże sięgają nawet 120 cm.

Tradycyjnie ten podział łączony jest także z wielkością pomieszczeń – do tej pory pokutuje przekonanie, że do małych pomieszczeń należy wybierać tylko niewielkie formaty. Współcześni projektanci wnętrz przekonują jednak, że nie jest to w żadnym razie wymóg techniczny.

Małe formaty mają swoje zalety (np. nie trzeba ich przecinać), jednak z pewnością nie będą idealnym wykończeniem do wszystkich aranżacji. To bowiem większe rozmiary płytek łazienkowych stanowią o minimalistycznych surowych wykończeniach.

Nietuzinkowy wymiar płytek – 33 × 90

Połączeniem tych dwóch skrajnych formatów jest nowy wymiar płytek łazienkowych Tubądzin. Unikatowy, bo znacznie zróżnicowany pod względem długości i szerokości wymiar 33 × 90 stanie się podstawą do stworzenia nowoczesnych aranżacji.

Wśród 8 nowych kolekcji znajdziesz wiele płyt ściennych o tym unikatowym rozmiarze. Do tej bazy, najczęściej obejmującej kolory takie jak ivory, grey, beż czy grafit, dopasowywane są również mozaiki w mniejszym formacie, np. 23 × 20, oraz listwy ścienne.


Tubądzin, płytka łazienkowa, kolekcja Balance


Tubądzin, aranżacja, kolekcja Balance

Płytki łazienkowe 33 × 90 – wiele możliwości aranżacyjnych

Niecodzienny wymiar płytek łazienkowych Tubądzin pozwala na stworzenie wielu stylowych aranżacji. Podstawową estetyką, którą możesz wykorzystać, jest z pewnością minimalizm – duże formy płytek pozwalają na stworzenie czystej wizualnie ściany z niewielką liczbą złamań/przecięć.

Projektanci wnętrz polecają decydować się na tworzenie większych powierzchni w tym samym odcieniu. Najprostszą wersją jest urozmaicenie jednej lub dwóch ścian w innym kolorze:

– z podobnej palety barw jak w przypadku aranżacji z wykorzystaniem płytek z kolekcji Integrally,
– w kontrastowym odcieniu – jak w wystroju z użyciem płytek łazienkowych z kolekcji Horizon czy Organic Matt.


Tubądzin, kolekcja Integrally


Tubądzin, aranżacja, kolekcja Horizon


Tubądzin, aranżacja, kolekcja Organic Matt

Znudził Ci się restrykcyjny minimalizm we wnętrzach? Nietypowy format płytek Tubądzin pomoże Ci stworzyć w łazience także nowoczesną wersję stylu glamour. Spójrz na przykład na aranżacje wykonane z kolekcji Serenity. Płytki te nawiązują wyglądem do naturalnego kamienia carrary. Pokryj nimi powierzchnię ścian w łazience, a gdzieniegdzie – nieregularnie – wykorzystaj połyskujące akcenty w postaci listew. Inspirowane marmurem płytki w połączeniu z miedzianymi listwami ściennymi i dodatkami do wnętrz stanowią szykowną i bardzo modną stylizację.


Tubądzin, kolekcja Serenity

Wszystkie aranżacje z nowych kolekcji płytek łazienkowych o formacie 33 × 90 znajdziesz na Tubadzin.pl.

zdjecie-glowne
zdjecie-glowne

Komentarze Dodaj komentarz (5)

 1. Zuza 16/07/2019 14:39

  CytujSkomentuj

  Bardzo ładne łazienki na tych zdjęciach. To naprawdę dobre materiały i ciekawe aranzacje. Marzy mi się taka ogromna łazienka, właściwie to pokój kąpielowy może bardziej kiedyś ;) Na razie niestety mam malutką łazieneczkę.

 2. Wiola.W 16/07/2019 14:41

  CytujSkomentuj

  Horizon mnie zachwycił od pierwszego wejrzenia po prostu. Uwielbiam czerń i biel w łazience, w ogóle we wnętrzach po prostu uwielbiam. Relewacja!

 3. Marysia 16/07/2019 14:42

  CytujSkomentuj

  A ja jestem mega ale to mega fanką mozaiki, po prostu zachwyca mnie totalnie, wygląda przepięknie, robi zawsze wrażenie. Choć roboty pewnie od groma z taką łaziekną ;)

 4. Sebastian 16/07/2019 14:54

  CytujSkomentuj

  No niestety, zwykle jak się urządza mieszkanie, to rozmiarowo najczęściej cierpi na tym łazienka. A szkoda, przecież spędzamy w niej tyle czasu codziennie, fajnie by było, żeby była obszerna i można było ten czas spędzić z przyjemnością ;)

 5. Dagmara 16/07/2019 16:09

  CytujSkomentuj

  Piękne! Totalnie w moim stylu. Aż żałuję, że mam tak niewielką toaletę, bo to w takim miejscu raczej nie wyjdzie. Szkoda, bo wygląda bardzo, ale to bardzo ładnie.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.