łazienka 1
Redakcja
09/05/2017

Przeciwieństwa przyciągają się… w łazience

Wyrazista, geometryczna szafka idąca w parze z delikatną i obłą ceramiką. Takie kontrastowe połączenie coraz częściej trafia do naszych łazienek. Nie bez przyczyny – to praktyczne i eleganckie rozwiązanie

Niedawno proponowaliśmy Wam gres drewnopodobny jako sposób na uczynienie łazienki bardziej przytulną. Była też odważna kolorowa ceramika. W porównaniu do tych pomysłów dzisiejsze połączenie jest już prawie tradycyjne, choć wciąż jest stosunkowo świeże. Po prostu tak szybko zdobyło sobie serca klientów w całej Europie.

Mowa o prostym, ale wyrazistym połączeniu ceramiki i drewna. Geometryczne meble o fakturze ciemnego drewna połączone z białą ceramiką w klasycznych, opływowych kształtach z pewnością spodobają się tym, którzy lubią wyrazisty design. Zestawione w umiejętny sposób kontrastujące ze sobą kolory i linie, dają interesujący efekt gustownego wnętrza, w którym „coś się dzieje”.

Poza nietuzinkowym wyglądem taki mariaż jest również bardzo funkcjonalny. Wygodne w użytkowaniu szafki podumywalkowe mogą oferować nie tylko jedną czy dwie główne szuflady. Coraz częściej mają też mniejsze wewnętrzne szufladki na kosmetyki, dzięki czemu nic w łazience nie musi się plątać, a jednocześnie pozostaje pod ręką. I choć więcej kosmetyków używają panie, to i panowie docenią takie rozwiązanie dla swoich maszynek do golenia i innych przyborów.

Dodajmy do tego płytką szafkę z lustrem nad umywalką i nawet w ciasnej łazience wszystkie istotne przybory kosmetyczne zamkniemy w połowie metra kwadratowego.

Jasna ceramika i ciemne drewno mogą powodować pytanie: dobrze, ale do jakich płytek będzie to pasować? Prawdę mówiąc… do większości. I pod względem wymiarów, i kolorystyki. Większość oferowanych dziś połączeń umywalki z szafką oferowana jest w co najmniej dwóch wariantach kolorystycznych, tj. brązy lub czerń, więc z powodzeniem można znaleźć dla nich miejsce jako elementów kontrastowych wobec reszty łazienki lub łagodnie wpisujących się w całość.

Wybierając wyposażenie do łazienki, poza estetycznymi względami, należy również zwrócić uwagę na jego praktyczne walory. Jeśli prowadzimy intensywny tryb życia, nie chcemy i nie możemy zbyt wiele czasu poświęcać na sprzątanie łazienki, warto pomyśleć o nowoczesnych technologicznie rozwiązaniach, które nam je znacząco ułatwią. Coraz częściej ceramika jest oferowana z powłoką utrudniającą osiadanie brudu lub kamienia.

Dzisiaj, kiedy tempo życia jest często szalone, a na głowie wciąż gromadzi się mnóstwo spraw, dobrze jest stworzyć wokół siebie przestrzeń, która sprzyja dobrej organizacji. Dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom, wykorzystującym najnowocześniejsze technologie, wnętrza, w których żyjemy mogą być naszym cichym sprzymierzeńcem. I to wszystko w dobrym, indywidualnie do nas dopasowanym, stylu.

Jako ilustracje wykorzystano materiały firmy Opoczno

łazienka 1
łazienka 1

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 01/09/2019 18:50

    CytujSkomentuj

    Przepiękne propozycje. I proszę, to nasze, polskie OPOCZNO. Zawsze twierdziłam, że polscy projektanci i designerzy mają naprawdę czym się pochwalić również na niepolskich rynkach ze swoimi propozycjami. Mój styl totalnie, bardzo mi się to podoba.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.