Stary_Port
W Starym Porcie żeglarska atmosfera udziela się każdemu
zygzak
25/09/2010

„Port”… do którego się wraca

Mówią, że w Polsce są tak naprawdę dwa porty: Gdynia i … Kraków. W Krakowie jak coś już jest, to powinno być stare. „Stary Port” wydaje się więc idealną nazwą na Tawernę Żeglarską

Pewnego dnia dwóch krakowskich żeglarzy podjęło decyzję – zrobimy tawernę żeglarską dla środowiska żeglarskiego, dla widzów Shanties, aby mieć gdzie organizować częściej niż raz do roku koncerty szantowe, żeby mieć gdzie spotykać się i przygotowywać kolejny rejs lub wspominać poprzednie. Aby było miejsce gdzie można powiesić ogłoszenie, że szukany jest załogant lub kapitan na rejs, aby można było zorganizować szkolenie żeglarskie, ale nie takie w szkolnej ławce w wynajętej klasie, lecz u siebie, wreszcie, żeby było się gdzie spotkać z przyjaciółmi z łódki, zorganizować kapitański bal sylwestrowy czy wręcz żeglarskie wesele – tak „narodził się” Stary Port.

Tawerna Żeglarska dla tych, którzy czują sentyment do morza i Krainy Wielkich Jezior. Wystrój jak na knajpę dla żeglarzy przystało – drewniany, a do tego sieci rybaków, mapy, kompasy, muszle, obrazy, kamfory, skóra z foki grenlandzkiej, żebro bieługi, a także fragment złamanego masztu z jachtu. Na specjalne życzenie bar serwuje chleb ze smalcem i kiszonymi ogóreczkami. Ostatnio pojawiły się także meksykańskie przysmaki.

Tawerna kusi koncertami szantowymi. Rytmy żeglarsko – folkowej muzyki, sprawiają, że atmosfera szntowa udziela się każdemu. W sumie  w Starym Porcie odbywa się około 100 koncertów rocznie, występowali tutaj już wszyscy znani polscy szantymeni i wiele grup z zagranicy. Wstęp na koncerty żeglarskie jest zawsze bezpłatny, więc jeśli tylko znajdzie się miejsce, to drzwi Starego Portu stoją szeroko otwarte zarówno dla stałych klientów, jak i wakacyjnych gości:

Adres:

Stary Port
ul. Straszewskiego 27
Kraków
www.staryport.com.pl

Stary_Port
Stary_Port

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. ekhem 12/08/2010 10:26

    CytujSkomentuj

    jak można nie wspomnieć o największym atucie tego miejsca, czyli piwie Leżajsk?! :) obsługa też jest bardzo spoko, miłe i otwarte podejście do ludzi.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.