moda2_3
Fot. Aleksandra Ratyna
Redakcja
18/11/2014

II warsztaty w ramach wydarzenia „Moda bez Ograniczeń” za nami

W minioną sobotę, tj. 15 listopada Kraków po raz drugi stał się epicentrum mody bez ograniczeń. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu motywacyjnego autorstwa Jacka Rozenka, stylizacyjnego Agnieszki Rokosy oraz dowiedzieć się jak osiągać cel i jak szafa może w tym pomóc. Autorką ostatniego wykładu była Dorota Wróblewska, producentka eventów i programów telewizyjnych

Wisienką na tym motywacyjnym torcie było video, które specjalnie dla uczestników nagrała Jillian Mercado (https://www.youtube.com/watch?v=yFa0T9z2f3I), niepełnosprawna blogerka modowa, modelka i dziennikarka. Projekt „Moda bez Ograniczeń” dedykowany jest osobom z niepełnosprawnościami i to na nich skupiane są działania mające na celu zbudowanie pewności siebie i mocnego poczucia własnej wartości. Tym razem jednak wykłady motywacyjno – stylizacyjne otwarte były dla wszystkich. Przecież brak pewności siebie dotyczy także osób pełnosprawnych.

Miniona sobota była prawdziwym maratonem. Pierwsza godzina, to dawka solidnej motywacji, którą zaserwował uczestnikom Jacek Rozenek, doświadczony coach i aktor.
Uzupełnieniem wykładu była prezentacja video motywacyjnego, które specjalnie dla uczestników nagrała Jillian Mercado, fascynująca kobieta, wulkan pozytywnej energii. Jako osoba niepełnosprawna wzięła udział w kampanii reklamowej marki Diesel, jest redaktorką magazynu, blogerką modową i modelką.

Po motywacji przyszedł czas na stylizację. Wykład poprowadziła Agnieszka Rokosa, stylistka i właścicielka Szkoły Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa. Opowiedziała jak rozpoznać i wymodelować kształt twarzy za pomocą biżuterii i dekoltów,  a także, jak odróżniać sylwetki i jak tuszować niedoskonałości  każdej z nich. Po wykładzie każdy z uczestników miał szansę na indywidualne porady stylizacyjne.

Ostatnim wykładem wieńczącym sobotni cykl była prelekcja dotycząca osiągania celów w kontekście poszukiwania własnego stylu. Porad udzieliła Dorota Wróblewska, promotorka mody, kultury i sztuki, która na swoim koncie ma ponad 800 wyprodukowanych programów telewizyjnych. Producentka Warsaw Street Fashion.
Dzień warsztatów był pełen inspiracji zarówno dla Uczestników, jak i Organizatorów, krakowskiej Fundacji Hipoterapia na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Już za dwa tygodnie odbędą się metamorfozy z Zosią Ślotałą. Ostatnie warsztaty w tym roku. Jednak już od początku 2015 Organizator zaprasza na kolejne warsztaty stylizacyjne, pielęgnacyjne i motywacyjne. Program kierowany jest przede wszystkim do osób niepełnosprawnych. Wszystkie wydarzenia w ramach projektu „Moda bez Ograniczeń” zwieńczy uroczysta Gala finałowa, która odbędzie się wiosną przyszłego roku.  Partnerzy tej edycji warsztatów: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU), Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa, Honda Krężel&Krężel, Wero Wysoczyńska, stylistka i organizatorka eventów.

Wsparcie Medialne: RMF Classic, Eksmagazyn, Wysokieobcasy.pl, Vumag.pl, Gazeta.pl, Lula.pl, Miumag.pl, Szafa.pl, Stylistki.pl, Przylapaninamodzie.pl

Obsługą PR zajmuje się Agencja Design PR: www.designpr.pl

moda2_3
moda2_3

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.