Gala Sukces Jest Kobietą
Julia Nieznalska
07/12/2015

Kobiety Sukcesu na Gali w Pałacu w Wilanowie

4 grudnia o godz. 19 w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbyła się Królewska Gala Sukcesu, czyli premiera książki „Sukces Jest Kobietą. Polka Potrafi!”. Na gali pojawiła się m.in. Agnieszka Jastrzębska, która, podobnie, jak Róża Thun jest honorową patronką wydawnictwa. Galę uświetniły występy kabareciarki Izy Kała i gwiazdy burleski Pin Up Candy Burlesque Star.

Partnerem Gali była firma Golden Rose (www.goldenrose.pl)– producent kolorowych kosmetyków. Firma przygotowała dla każdej z Bohaterek książki upominki. Panie, które wzięły udział w projekcie obdarowały również firmy House of April (www.houseofapril.com) – producent ekskluzywnych ozdobnych broszek, a także Nobelmen’s Flowers (www.nobleflower.pl)– firma specjalizująca się w kwiatowych dekoracjach imprez.

Poczęstunek dla Gości przygotowała Pyszna Dieta (www.pysznadieta.pl). Welcome drink przygotowała firma Stock. Prowadzące Galę ubrała projektantka Dorota Goldpoint (www.goldpoint.com.pl) , wyjątkową ekskluzywną biżuterię dopełniającą strój wykonała właścicielka marki Afroditte (www.afrodittecollection.pl). Za fryzury prowadzących odpowiadał salon Corte del Sole (www.cortedelsole.pl), a makijaże wykonała wspaniała makijażystka gwiazd Anna Bogusławska – Grzeszczuk (www.belezza.pl). Na after party zaprosił Gości klub The View (www.theview.pl). Partnerem imprezy była również sieć taksówkowa EcoCar (www.ecocar.pl). Za oprawę techniczną imprezy odpowiadała firma Event Warszawa (www.eventwarszawa.com).

- Druga edycja książki „Sukces jest Kobietą” nieprzypadkowo nosi tytuł „Polka potrafi!”. Bo kobiety potrafią! Polki potrafią! Redagowanie wywiadów z polskimi przedsiębiorczyniami było dla mnie samą przyjemnością. To inspirujące historie, w których Bohaterki własnymi słowami opowiadają jak doszły do obecnej pozycji zawodowej, jak pomimo rozmaitych przeciwności rozwinęły swoje firmy – zdradza Aneta Zadroga, pomysłodawczyni i wydawca książki. – Bardzo mnie cieszy, że do projektu udało nam się pozyskać wspaniałych partnerów, m.in. Biuro Poselskie Róży Thun, Międzynarodowe Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH, Fundację Feminoteka, serwis Jastrząb Post, serwis WP.pl.

- W projekcie wzięło udział ok. 50 kobiet sukcesu – od właścicielek małych firm, przez projektantki, piosenkarki, aktorki po szefowe dużych koncernów. To jedyny taki projekt w Polsce, który promuje kobiety przedsiębiorcze, bez względu na branżę czy wyniki finansowe – promuje kobiety, które swoją wytrwałością, zapałem, pracowitością i pomysłowością mogą inspirować wszystkie kobiety w Polsce – mówi Aneta Zadroga.

Pierwsza edycja książki „Sukces jest Kobietą. Piękna twarz biznesu” okazała się nie tylko ogromnym, komercyjnym sukcesem, ale również inspiracją dla wielu Polek, które szukają swojej drogi zawodowej, brakuje im odwagi czy inspiracji, aby robić to, czego chcą.
– Bardzo cieszy mnie fakt, że Polki coraz chętniej przejmują inicjatywę i zakładają własne firmy, że zajmują coraz wyższe stanowiska w firmach, że tak fantastycznie potrafią godzić życie prywatne z zawodowym – mówi Anna Chodacka, redaktor naczelna magazynu internetowego Sukces Jest Kobietą.

- Kobiety często pracują więcej, niż mężczyźni i mniej czasu poświęcają na chwalenie się sukcesami. Może dlatego ich kariery bywają mniej świetliste medialnie. Ale nikt nie zaprzeczy, że w czasie kryzysu w Unii Europejskiej, lepiej poradziły sobie te firmy, które w zarządach i radach nadzorczych mają kobiety. Największe partie polityczne w Polsce zaczynają to dostrzegać i w trudnych czasach na czele postawiły liderki, nie wyłącznie liderów. Drogie Panie, czas na nas! – podkreśla europosłanka Róża Thun.

Wtóruje jej Agnieszka Jastrzębska, dziennikarka i wydawca serwisu Jastrząb Post: – To książka, która będzie dla Czytelniczek źródłem nieustannej inspiracji. Rozmowy z jednej strony poruszają, z drugiej zaś dostarczają rozwiązań, sprawiają, że czujemy, że nie jesteśmy w naszym zawodowym życiu same. Czytając wywiady miałam wielokrotnie poczucie, że to historia o mnie, o różnych – czasem trudnych, czasem motywujących sytuacjach z mojego zawodowego i prywatnego życia. Z pełnym przekonaniem polecam każdej kobiecie, marzącej o tym, by praca dawała jej nie tylko spełnienie, ale i była jej największą pasją – mówi Agnieszka.


Gala Sukces Jest Kobietą
Gala Sukces Jest Kobietą

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.