wystawa bunkier
Ela Makos
08/11/2016

„Dum Spiro, Spero” – wystawa, która porusza

Maciej Grochala – nie boi się trudnych tematów, wie, w jaki sposób wykorzystać nastrojowe światło, a jego fotografie są zawsze przemyślane. Niedługo będzie można zobaczyć zbiór jego prac „Dum Spiro, Spero”

Maciej Grochala. Rocznik 1969, swoją artystyczną przygodę z fotografią rozpoczął w 2002 r. Już pierwsze prace – nastrojowe fotografie Gdańska, zostały zauważone, a jedno z nich zdobyło Gdańsk Press Photo 2002.

Jego fotografie, zawsze głęboko przemyślane, charakteryzują się nastrojowym światłem, zadumą nad człowiekiem, przemijaniem, nawiązują do prac starych mistrzów malarskich i uznanych artystów fotografów.

Jego pierwsza wystawa „Nieistniejące Cmentarze Gdańska” była dużym sukcesem. Później zdobył wiele nagród indywidualnych w dziedzinie portretu i aktu w różnych fotograficznych konkursach. Jego prace zamieszczane w wielu magazynach fotograficznych w Polsce i za granicą (Dark Beauty Magazine, Solis Magazine, OhLala Mag, Elegant Magazine, Surreal Magazine,…). Maciej jest autorem okładek do czasopism, książek, płyt i sesji  fotograficznych z takimi osobistościami jak Danuta Szaflarska, Dorota Kolak, Ola Szwed i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Kilkanaście prac „Dum Spiro, Spero” (Póki oddycham, nie tracę nadziei) to owoc ostatnich pięciu lat pracy, który można właśnie zobaczyc  w gdańskiej klubogalerii Bunkier.

Maciej zawsze współpracuje z najlepszymi, przy tej wystawie pracował z modelkami: Magdaleną Broniec, Darią Małobłocką, Karoliną Półtoraczyk, Klaudią von Lonski, Katarzyną Dembowską, Olą Wasińską, Roxaną Kaczorowską i modelami:  Vadimem Romanchik, Marcinem Kosińskim, Mariuszem Wierzbickim, Oskarem Kamińskim, Piotrem Haniszem i Krisem Mielnikiem.

Projektantami: Katarzyną Konieczną, Magdaleną Arłukiewicz, Niką Danielską, Nataszą Pavluchenko, Magdaleną Carter, Małgorzatą Motas, Adrianną Ostrowską i wizażystkami: Magdaleną Purchla, Eleną Stoszek, Karoliną Mech, Karoliną Bastrykin Mopii, Gosią Liss, Marzeną Różycką.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 grudnia br. o godzinie 18 w Klubogalerii Bunkier w Gdańsku.

Wystawione prace można nabyć po zakończeniu ekspozycji.
Kontakt biuro@bunkierclub.pl

wystawa bunkier
wystawa bunkier

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.