logo kolor_design_attack_kraków
Anna Chodacka
15/11/2010

Design Attack w Krakowie

Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Dizajnu Design Attack rozpoczęła się już 4 listopada. Wystawy, prezentacje i wydarzenia towarzyszące festiwalowi potrwają aż do ostatniego dnia miesiąca.

Design Attack to pierwsza tak duża impreza poświęcona projektowaniu odbywająca się w stolicy Małopolski. Organizatorzy postawili sobie za cel m.in. prezentację najnowszych trendów w projektowaniu z uwzględnieniem ich perspektywy historycznej.

- W Krakowie odbywa się szereg festiwali i międzynarodowych przedsięwzięć. Żadne z nich jednak nie dotyczy designu. Z drugiej strony, widzimy szereg bardzo ciekawych inicjatyw, którym kibicujemy, i które chcielibyśmy pokazać. Stąd idea festiwalu – – mówi Joanna Krawczyk, rzeczniczka Design Attack.

Kwestia nowych materiałów wykorzystywanych w projektowaniu zostanie poruszona na wystawie „Materiał Przyszłości”, którą będzie można oglądać w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, od 6 do 30 listopada.

Nowe technologie we współczesnym, dizajnie, które wykorzystują, jako tworzywo materie przezroczyste, półprzezroczyste, przepuszczające światło, obejrzymy na wystawie „Przezroczyste. Słowa i rzeczy”. Założeniem wystawy „Włącz dizajn!” w Muzeum Inżynierii Miejskiej jest z kolei ukazanie historii przedmiotu, jako historii technologii i wpływu, jaki miała i ma nadal na wygląd przedmiotów codziennego użytku.

Kolejne tematy podejmowane na festiwalu to projektowanie zrównoważone (wystawa i spotkania w ramach projektu „Food for Thought”), oraz dizajn medyczny (wystawa „Ciało obce”). „1994” – najnowszy projekt Mikołaja Długosza „1994”, który stanowi refleksję nad postawami współczesnej polskiej kultury konsumpcyjnej, będzie można obejrzeć w Galerii „2Światy” od 6 do 30 listopada.

Międzynarodowy Festiwal Dizajnu Design Attack organizuje Fundacja Forum z Krakowa we współpracy m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Konsulatem Generalnym Austrii w Krakowie, Galerią 2 Światy, Bunkrem Sztuki, Fundacją Znaczy się, Muzeum Witrażu oraz Centrum Kultury Żydowskiej. Więcej informacji i szczegółowy program festiwalu na www.designattack.pl.

logo kolor_design_attack_kraków
logo kolor_design_attack_kraków

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 28/01/2019 16:54

    CytujSkomentuj

    Bardzo lubię ten dział :) dziennikarze pokazują naprawdę ciekawe wydarzenia i idee. I tak sobie myślę – że jak to jest, że pewne pomysły i wzory nie wychodzą z „mody”? Czy raczej nurt jest tak pojemny, że każdy znajdzie coś dla siebie ładnego i przydatnego. I trzeba ludzi edukować i pokazywać im piękno bo to rozwija

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.