dwoj800
Karol Pisarski
05/09/2019

Niektórych tajemnic lepiej jest nie zdradzać, zwłaszcza w Echo Ridge

Dwoje dochowa tajemnicy ma wszystkie składniki potrzebne do przyrządzenia idealnego jesiennego thrilleru – małe miasteczko, podejrzanie skrytych mieszkańców i serię tajemnicznych znkinięć. Już od pierwszej strony czuć dreszczyk grozy!

Mała amerykańska mieścina Echo Ridge. Ellery nigdy tam nie była, ale dużo o tym miejscu słyszała. To tam w wieku siedemnastu lat zaginęła jej ciotka. A raptem pięć lat temu w tym samym mieście zamordowano królową balu szkolnego. Teraz Ellery musi się tam przeprowadzić i zamieszkać z babcią, której prawie nie zna.

Echo Ridge jest piękne jak z obrazka, skrywa jednak wiele tajemnic. I jeszcze zanim Ellery rozpoczyna naukę w miejscowym liceum, pojawiają się anonimowe pogróżki, że nadchodzący bal szkolny zakończy się równie tragicznie, jak ten przed pięcioma laty. Jakby na potwierdzenie, wkrótce znika kolejna dziewczyna.

Ellery aż za dużo wie o tajemnicach. Ma je jej matka; babcia również. A im dłużej przebywa w Echo Ridge, tym bardziej oczywiste się staje, że wszyscy wokół niej coś ukrywają. Szkopuł w tym, że tajemnice są niebezpieczne – a większość ludzi nie potrafi ich dochowywać. Dlatego w Echo Ridge najlepiej nie powierzać swoich sekretów nikomu.

Jesienna premiera wydawnictwa Prószyński i S-ka to kolejna publikacja od Karen M. McManus. To amerykańska pisarka, której książki przetłumaczono już na 40 języków. Jej debiut „Jedno z nas kłamie” stał się międzynarodowym bestsellerem, nominowanym do wielu nagród. Trwają już prace nad ekranizacją, a w 2020 roku ma się ukazać druga część książki.

Karen M. McManus skończyła dziennikarstwo na Northwestern University, co wykorzystuje przede wszystkim przy wymyślaniu fake newsów, na podstawie których buduje potem fabułę. Gdy nie pracuje ani nie pisze, uwielbia podróżować ze swoim synem. Mieszka w Cambridge, w stanie Massachusetts.

dwoj800
dwoj800

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 05/09/2019 17:57

    CytujSkomentuj

    Bardzo lubię dobre kryminały. Horrorów już nie czytam ;) ale ciekawy kryminał, z nieoczywistymi wątkami to coś, co naprawdę lubię. Zapowiada się ciekawie a Prószyński zawsze ma dobre tytuły w ofercie.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.