pocieszki
Redakcja
25/07/2018

Pocieszki – lek na trudną codzienność?

Chcesz mieć lepszy dzień? A może miesiąc? A może wystarczy pocieszka na każdy tydzień?
Oto pięćdziesiąt dwie historie – tyle, ile jest tygodni w roku. To prawdziwe historie, choć opisane literackim językiem.

Z wdziękiem, lekkością i humorem Katarzyna Grochola wciągnie Cię w swój świat, który może okazać się także Twoim. Świat deszczowych poranków, kiedy nie chce się podnieść z łóżka i wieczorów przynoszących niespodzianki. Niezaplanowanych spotkań, nadziei, dobrych uczynków, ptaków za lodówką, próśb niekaralnych i miłości, za którą wszyscy tęsknimy.

Choć niektóre z pocieszek autorka traktuje z przymrużeniem oka, a niektóre całkiem serio, zapewniamy – wszystkie zdarzyły się naprawdę. To ciepłe historie na każdy dzień, od jednej z najbardziej poczytnych polskich pisarek, trafiającej w gusta bardzo szerokiej rzeszy odbiorców.

Wydawca (Wydawnictwo Literackie) o tym nie mówi, ale sama Grochola już tak: pocieszki to opowiadania, które mogą dodać otuchy Polakom sfrustrowanym napiętą, patologiczną sytuacją polityczną w Polsce. Nawet w wywiadach mających promować „Pocieszki” jako nowy tytuł autorka szybko przechodzi do aktualnej sytuacji w kraju.

Odrobiną otuchy w tej zawierusze mogą być właśnie pocieszki. Czy nią będą? Dowiemy się po reakcjach czytelników i czytelniczek. Premiera zaplanowana jest na 22 sierpnia.

pocieszki
pocieszki

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 25/07/2018 20:01

    CytujSkomentuj

    Zapowiada się bardzo miło i pociesznie ;) Bardzo lubię Panią Grocholę, jej poczucie humoru i spojrzenie na świat. Filmy oglądane po wielokroć, może więc i ta pozycja będzie miłym gościem w moim domu :) dam znać po przeczytaniu.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.