07. ph W. Kobylińska
fot. W. Kobylińska
Ela Makos
28/06/2017

Już niedługo kolejne „Czarowne Warsztaty”!

Wielkimi krokami zbliża się letnia edycja „Czarownych Warsztatów” White Alice. Tym razem miłośnicy fotografii przyjadą do Płocka. Jak co roku nie zabraknie niezwykłych przeżyć i wspaniałych Gości.

Aktualnie trwają zapisy na fotograficzny tydzien, który odbędzie się w dniach: 12-18 sierpnia 2017. To będzie czas rozwoju i przyjemności, który zaowocuje pięknymi wspomnieniami.

Każdy dzień warsztatów to szansa aby rozwinąć swoje umiejętności i poznać, czym tak naprawdę jest fotografia. Nie brakuje tam bowiem zarówno teoretycznych prelekcji, jak i zajęć praktycznych. Podczas części teoretycznej zostają poruszone takie kwestie jak: -istota kompozycji, -plastyka i światło, -fotograf, zawód czy pasja?, -współpraca z modelką, -promocja w świecie foto itp.


Maarten Eiche – Gość Warsztatów

Maarten Eiche – Gość Warsztatów

Drugą część stanowią sesje zdjęciowe, czyli nauka fotografii w praktyce. Do tego należy dodać malownicze plenery. Przewidziane są również korekty zdjęć. A bonusem jest to, że materiał warsztatowy będzie można konsultować z White Alice także po wakacjach. Na uczestników czekają klimatyczne wieczory na Starym Rynku m.in. w Browarze Tumskim czy w zabytkowej Wieży Ciśnień.


GRAŻKA - Gość Warsztatów, fot. Kazimierz Olszewski

GRAŻKA - Gość Warsztatów, fot. Kazimierz Olszewski

W trakcie warsztatów obowiązkowo pojawią się modele i modelki, wśród których nie zabraknie klasycznych piękności, jak i oryginalnych, nieszablonowych typów urody. Pozować będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Oryginalne stylizacje, wizaż, kreacje od projektantów oraz pozytywna atmosfera sprawią, że każdy będzie czuł się tam wyjątkowo.

Ametist, fot. Clayman Photography

Ametist, fot. Clayman Photography

Differentia, fot. Gregor Laubsch

Differentia, fot. Gregor Laubsch

Jarosław Skrzypczyk - oficjalny sobowtór Papieża Franciszka, Gość Warszatatów, fot. Mariusz Konfiszer

Jarosław Skrzypczyk - oficjalny sobowtór Papieża Franciszka, Gość Warszatatów, fot. Mariusz Konfiszer

Tradycyjnie na pokładzie warsztatów pojawią się GOŚCIE. Maarten Eiche, Grażka i Jarosław Skrzypczyk- oficjalny, polski sobowtór Papieża Franciszka.

W te wakacje mam przyjemność współpracować z niezwykłymi artystami. Myślę, że twórczość każdego z nich zasługuje na uwagę. To pasjonaci, którzy na przestrzeni lat wypracowali własny styl. Droga do sukcesu nie była łatwa. Nie raz pod górę, nie raz krętą drogą i pod wiatr – jednak zawsze do celu. Lecieli jak na skrzydłach, by realizować swoje marzenia. Bywało, że spadali na ziemię, ale szybko się podnosili i kontynuowali swoją opowieść. Dziś nie spoczywają na laurach. W dalszym ciągu inwestują w swój rozwój. Dlaczego, skoro osiągnęli tak wiele? Phil Bosmans powiedział, że „to podróż jest nagrodą”– może to odpowiedź.

White Alice.

„Czarowne Warsztaty” to też wspomniane już piękne kreacje, z których korzystają modelki i modele podczas sesji zdjęciowych. W tym roku do ekipy dołączył niezwykły projektant - Karol Mietkiewicz, którego prace będzie można podziwiać m.in. w trakcie sierpniowego spotkania.

Na zdjęciu projektant Karol Mietkiewicz

Na zdjęciu projektant Karol Mietkiewicz

fot. Luna Photography

fot. Luna Photography

fot. Karol Mietkiewicz

fot. Karol Mietkiewicz

fot. Dariusz Pietrzak

fot. Dariusz Pietrzak

fot. Darek Pietrzak

fot. Darek Pietrzak

Dla kogo przeznaczone są „Czarowne Warsztaty”? Nie ma podziałów na lepszych i gorszych, bardziej lub mniej doświadczonych. Każdy da sobie radę i znajdzie swoją drogę – niezależnie od poziomu zaawansowania.

Warto wspomnieć, że uczestnikom warsztatów zostaną wręczone pamiątki. Będą to fotograficzne publikacje ufundowane przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki. Wydawnictwo Dowody na Istnienie również przewidziało niespodziankę. Uczestnikom warsztatów zostaną sprezentowane publikacje książkowe poruszające tematykę reportażu.

ZAPISY:

email: white_alice@interia.com

fb: https://www.facebook.com/czarownewarsztaty/

www: http://www.warsztatyfoto.eu/

07. ph W. Kobylińska
07. ph W. Kobylińska

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.