NOS4A2_AMC (9)
Karol Pisarski
25/12/2019

„NOS4A2” już w styczniu w Polsce

1. sezon „NOS4A2”, serialu utrzymanego w gatunku horroru nadprzyrodzonego, będzie mieć polską premierę 9 stycznia 2020 o 22:00 na kanale AMC.

Polską premierę 2. sezonu zaplanowano na czerwiec 2020, niedługo po premierze w USA.

NOS4A2_AMC_plakat do serialu

„NOS4A2” to adaptacja bestsellerowej powieści Joego Hilla z 2013 roku o tym samym tytule. Serial skupia się na Vic McQueen, granej przez Ashleigh Cummings (Szczygieł), utalentowanej dziewczynie, która odkrywa w sobie nadnaturalną umiejętność do odnajdywania zagubionych rzeczy. Ten dar sprawia, że wchodzi w drogę nieśmiertelnemu Charliemu Manxowi, granemu przez nominowanego do nagrody Emmy® Zachary’ego Quinto („Star Trek”, „American Horror Story”). Manx posiada nadprzyrodzone moce, które pozwalają mu żywić się duszami dzieci by zachować wieczną młodość. To, co z nich zostaje zabiera do Christmaslandu (Gwiazdkowej Krainy) – dziwacznego tworu swojej wyobraźni. Tu codziennie trwa Boże Narodzenie, a bycie smutnym jest wbrew zasadom. Vic stara się pokonać Manxa i uratować jego ofiary, ale sama musi uważać, by nie popaść w obłęd i nie stać się jedną z nich.

„Ten niesamowity serial wykorzystuje cały potencjał przerażającej powieści Joego Hilla. Całość jest sprawnie zarządzana przez Jami O’Brien, a role Zacharego Quinto, Ashleigh Cummings i reszty utalentowanych aktorów zasługują na największe uznanie” powiedział David Madden, szef programmingu AMC, BBC America, IFC, SundanceTV i AMC Studios po ogłoszeniu w tym roku, że serial będzie kontynuowany. „Od samego początku >>NOS4A2<< trzymał widzów w napięciu – a teraz jesteśmy gotowi, by ponownie zanurzyć się w tę opowieść w 2. sezonie”.

„Jestem podekscytowana możliwością przeniesienia do telewizji dalszej części wspaniałej powieści Joego Hilla. Joe ma niespotykaną wyobraźnię” dodała O’Brien. „Uwielbiam ten świat i te postaci, a nasi koledzy z AMC byli wspaniałymi partnerami. Jestem wdzięczna za to, że mogę być częścią świata NOS4A2”.

Producentami wykonawczymi serialu „NOS4A2” jest showrunnerka Jami O’Brien („Fear the Walking Dead”, „Hell on Wheels”), Lauren Corrao, dyrektor generalny Tornante Television, i Joe Hill.  Poza Quinto i Cummings w serii występują Ólafur Darri Ólafsson („Lady Dynamite”) jako Bing Partridge, Virginia Kull („The Looming Tower”) jako Linda McQueen, Ebon Moss-Bachrach („The Punisher”) jako Chris McQueen i Jahkara Smith (aka Sailor J) jako Maggie Leigh.  Seria została wyprodukowana przez AMC Studios we współpracy z Tornante Television.

NOS4A2_AMC (5) NOS4A2_AMC (10) NOS4A2_AMC (11) NOS4A2_AMC (12) NOS4A2_AMC (13)

O AMC (Polska)
AMC to dział biznesowy grupy AMC Networks International, który udostępnia ulubione filmy wszystkich gatunków oraz uznane produkcje własne. AMC stworzyło w ciągu ostatniej dekady wielokrotnie nagradzane seriale, które zmieniły sposób opowiadania historii i podejście do gatunku. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie.

O AMC Networks International – UK
AMC Networks International – UK (AMCNI – UK) zajmuje się dystrybucją programów telewizyjnych na terenie Wielkiej Brytanii i innych krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce („EMEA”) oraz zarządza portfolio 10 kanałów, w tym AMC, SundanceTV, Eva i Eva+.
AMCNI – UK prowadzi również szereg spółek joint venture oraz zarządza kanałami w regionie EMEA, w tym kanałem Outdoor Channel, jak również portfolio siedmiu kanałów rozrywkowych razem z CBS Studios, w tym CBS Justice, CBS Action, CBS Drama, CBS Europa, CBS Reality, CBS Reality +1, Horror Channel i Horror Channel +1.
AMCNI – UK jest jednostką biznesową AMC Networks International, wiodącego producenta i dystrybutora kanałów telewizyjnych docierających do abonentów w ponad 130 krajach i terytoriach i obejmujących szereg gatunków, w tym filmy i seriale, styl życia, rozrywkę, sport, programy dziecięce i reportaże. AMCNI jest globalnym oddziałem AMC Networks. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.amcnetworksinternational.com

AMC Studios
AMC Studios odpowiada za produkcję i dystrybucję projektów spółki AMC Networks Inc. Pierwszą produkcją AMC Studios była seria „The Walking Dead”, która zanotowała najwyższą oglądalność w historii amerykańskiej telewizji kablowej, a od sześciu sezonów znajduje się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych programów wśród widzów w wieku 18-49. Od tego czasu AMC Studios wyprodukowało szereg uznanych przez krytyków i wyróżnionych nagrodami serii m.in. „Fear the Walking Dead”, „Terror”, „Dietland”, „Krainę bezprawia”, a ponadto „Lodge 49” i „NOS4A2”, a także serie dokumentalne: „Ride with Norman Reedus”, „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” przedstawiająca historię, wydarzenia i sylwetki osób, które na zawsze zmieniły świat komiksu oraz „James Cameron: historia science fiction”, autorstwa uznanego twórcy wielu kultowych produkcji science fiction. AMC Studios wyprodukowało ponadto dla SundanceTV serial „Rectify” nagrodzony Peabody Award, serię „Hap i Leonard”, a także seriale dokumentalne „Cold Blooded: The Clutter Family Murders” i „The Jonestown Massacre”.

NOS4A2_AMC (9)
NOS4A2_AMC (9)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.