FTG_North_Park_115
Ela Makos
09/05/2017

Mama na zakupach: Nosidełko idealne dla dzieci i… rodziców!

Gdy na świecie pojawi się dziecko chcielibyśmy, aby niemal zawsze było blisko nas. Przyjemnie jest również tulić je nieustannie – zwłaszcza podczas długich spacerów. Co zrobić, aby noszenie było wygodne nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla naszej pociechy? Dobrze jest zaopatrzyć się w takie nosidełko, które pozwoli nam na swobodne poruszanie się z maleństwem.

Wybierając odpowiednie nosidełko warto na wstępie określić, czego od niego oczekujemy. Najczęściej chodzi nam przede wszystkim o to, aby dzięki niemu nasze dziecko mogło razem z nami odkrywać świat, a przy tym nie traciło na zdrowiu. Tego rodzaju sprzęt nie zawsze jest jednak aż tak ergonomiczny jak mogłoby się wydawać.

Które nosidło wybrać? Ergonomiczne!

Na takim noszeniu z pewnością nie mogą ucierpieć biodra, miednica czy kręgosłup dziecka, które przez cały czas powinny znajdować się w odpowiedniej dla niego pozycji. Nosidłem, który zdecydowanie spełnia ten warunek jest Free-to-Grow marki Baby Tula. Dba ono nie tylko o odpowiednie ułożenie poszczególnych części ciała maleństwa, ale i sprawia, że dziecko przez cały czas noszenia ułożone jest w naturalnej dla niego pozycji żabki.

Lekarze i fizjoterapeuci współpracujący z marką podczas projektowania tego nosidełka zadbali również o to, aby nie było ono usztywnione. Dzięki temu dziecko nie jest narażone na nienaturalnie wyprostowany kręgosłup przez cały czas gdy go tulimy.

Dopasowane do wagi dziecka

Rodzice z pewnością docenią jeszcze jedną cechę tego produktu, a więc fakt, ze rośnie on wraz z dzieckiem. Korzystać z niego mogą zarówno niemowlaki (3,2 kg) jak i pociechy mające do 20,4 kg. Wszystko za sprawą regulowanej wysokości i szerokości panelu. Oznacza to, że kupując jedno nosidełko nie musimy się martwić tym, że za kilka miesięcy będziemy zaopatrywać się w kolejne.

Rodzice to uwielbiają!

Zdrowe i bezpieczne dziecko to dla rodzica bardzo wiele. Co jednak z tymi, którzy będą nosić pociechy? Dla nich najważniejsze powinno być to, na ile nosidełko obciąża ich kręgosłup. W przypadku Free-to-Grow cały wspomniany ciężar kumuluje się na biodrach. Dzięki temu nasze ramiona są odciążone, a to oznacza, że noszenie pociechy nie będzie uciążliwe – nawet po długim czasie. Co więcej, pozwala ono również na noszenie pociechy z tyłu. W momencie gdy będziemy już przekonani, że maleństwo jest w stanie kontrolować mięśnie swojej głowy można bez trudu zamontować nosidło na plecach.

Tym, co jeszcze zwraca uwagę jest kapturek, który podtrzymuje główkę dziecka, gdy nasza pociecha nieco się zdrzemnie lub po prostu chroni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wiele mam docenia jego rolę także podczas karmienia.

Nosidełka zdecydowanie ułatwiają życie wielu rodzicom. Wybierając je dobrze jest sprawdzić, czy wszystkie właściwości kupowanego sprzętu będą jednak odpowiednie dla naszego maleństwa. Tak, aby bezpiecznie i wygodnie mogło ono z nami przemierzać świat.

Więcej informacji na: www.babytula.pl

FTG_North_Park_115
FTG_North_Park_115

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.