zlota-granat-1
Ela Makos
20/03/2017

Torby z Krainy OZ – Shoppery w rozmiarze XL

Idealna torba, która będzie funkcjonalna i pojemna, może być przecież jednocześnie elegancka. Udowodniła to warszawska Pracownia OZ, tworząc duże damskie torby Bags of OZ z folkowymi chwostami i haftami. Niezmiennie modne klimaty „Etno” królują na wybiegach, doskonale wpisują się w ten trend haftowane mandale i różnokolorowe breloki. Hafty na torbach to autorski wzór Pracowni OZ, rozety przywodzą na myśl zarówno nasze polskie koronki i wycinanki, ale również dalekowschodnie egzotyczne klimaty. Są stonowane kolorystycznie, ale jednocześnie bogate i bardzo ozdobne.

Torby OZ powstały w wyniku potrzeby, żeby móc nosić laptopa z osprzętem, a jednocześnie kosmetyki, aparat fotograficzny (i masę innych niezbędnych przedmiotów), w tym celu trzeba mieć po prostu dużą wygodną torbę. Jedna z projektantek, Marlena Jaracz mówi „Marzyła nam się torba duża, pojemna i z klasą jednocześnie, dodatkowo z etnicznym akcentem. Taki wór na ziemniaki, ale ładny, z pomponami i całkowicie made in Poland. Tak powstały torby OZ: ekologiczne miejskie shoppery w rozmiarze XXL z wymiennymi brelokami, personalizowane. Ekologiczne, bo wszystkie uszyte są ze sztucznych skór, do ozdób użyto wyłącznie sztucznych futer i rzemieni, bez żadnych elementów pochodzenia zwierzęcego. Mają format XXL – torby mieszczą swobodnie format A4, a po wyjęciu odpinanej wkładki – nawet A3, 17-calowego laptopa, albo pełną garderobę na zmianę wraz z butami i kompletem kosmetyków…”.

Torby OZ są zaprojektowane i od początku do końca uszyte w Polsce. Pracownia OZ mieści się na warszawskim Mokotowie, gdzie można umówić się na kawę i wszystkie torby dokładnie obejrzeć, przymierzyć i trochę ponegocjować cenę.

Kiedy przyjrzymy się torbom OZ z bliska, od razu rzuca nam się w oczy praktyczne podejście projektantów. Torby mają mocną ortalionową podszewkę – odporną na klucze i długopisy luzem fruwające po torbie, a w środku znajduje się wyjmowana „wkładka” zapinana na suwak z dodatkową kieszonką na telefon i skarby. Torba bez wkładki zapinana jest na dwa zatrzaski.

Ciekawostka: Torby Bags of OZ są duże, ale mieszczą się w ramach bagażu podręcznego Ryan Air (rozmiary maksymalne podane przez przewoźnika to 55x40x20cm, torba ma wymiary ok. 42x40x13cm).

Zapraszamy do zakupów toreb Bags of OZ i zapoznanie się z ofertą: www.bagsofoz.com, Aktualności można śledzić tutaj: https://www.facebook.com/theBagsofOZ/

zlota-granat-1
zlota-granat-1

Komentarze Dodaj komentarz (1)

  1. Dagmara 15/08/2018 20:35

    CytujSkomentuj

    Bardzo ładne torby. Mój styl :) )) dla mnie mała torebka to nie torebka ;) czyli musi wejść duuuużo rzeczy ;) dlatego niesttey mi tak szybko pękają uszy w torbach, ciekawe czy dałoby się zrobić wzmocnione uszy w torbach z OZ?

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.