800na600levis
Ela Prochowicz
03/03/2015

Levi’s na wiosnę

Na to kim jesteś, wpływa to skąd pochodzisz, Twoja przeszłość, teraźniejszość i marzenia. Naszą inspiracją na sezon wiosna-lato 2015 jest San Francisco, ponieważ tam zaczęła się nasza historia – Jonathan Cheung, Dyrektor Designu marki Levi’s®

W wiosennej kolekcji marka Levi’s® powraca do swoich korzeni, do San Francisco. Wpisane w krajobraz oraz historię tego miasta elementy i skojarzenia zainspirowały zespół projektantów podczas tworzenia kolekcji – począwszy od mgły rozciągającej się nad malowniczym horyzontem kalifornijskiej Ocean Beach, poprzez subkultury hipisów i bitników oraz nieustannie rozwijające się nowe technologie.

Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów, które znalazły swoje odzwierciedlenie w kolekcji jest mozaika cieni towarzyszących powoli zachodzącemu za horyzont słońcu. Gradientowe cienie łączą się w niej z ciepłymi, naturalnymi kolorami. W kolekcji odnajdziemy także kontrastowe akcenty w kolorach ciemnego bordo, czerwieni, szarości, aż po blado niebieskie odcienie.

Inspiracjami dla zespołu projektowego był także awangardowy ruch bitników oraz unikatowy klimat kalifornijskiej plaży. Z połączenia tych dwóch elementów powstał styl Beachnik. Słynne surferskie pasy w stylu lat 60. oraz proste, bawełniane i lniane tkaniny – to najmocniejsze strony tej kolekcji. San Francisco to mekka nowoczesności i miejsce, gdzie narodziły się największe światowe ruchy kulturowe. Marka Levi’s® od ponad 140. lat ubiera największych idealistów, którzy mają odwagę wyjść przed szereg i wznieść się ponad przeciętność. To już trzeci sezon, w którym Levi’s® sięga po rodzime kalifornijskie inspiracje. Historia tego miasta jest nieodłącznym elementem marki.

800na600levis
800na600levis

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.