river_men_ikona
Ela Prochowicz
26/02/2013

Męska kolekcja River Island

Brytyjska marka River Island nie zapomina o mężczyznach! Na sezon wiosna-lato 2013 przygotowała z myślą o nich aż 7 specjalnych linii ubrań i akcesoriów, dzięki którym na polskich ulicach zagości prawdziwy mix stylów – w najbardziej męskim wydaniu!

Authentic Blue

To linia inspirowana odzieżą roboczą z XIX wieku, z czasów gorączki złota, zaprezentowana w zupełnie nowej odsłonie, dzięki czemu klasyczne ubrania mają zupełnie nowy look. Kolekcja jest wyjątkowa dzięki wizualnemu efektowi materiałów, które rozrywano i zaszywano. Niejednokrotnie  tkaniny poddawane były procesowi wybielania, tak aby na klasycznych modelach w kolorze indygo uzyskać nowoczesny design.
Cosmic
Kolekcja inspirowana młodzieżowym, świeżym stylem, gdzie futurystyczny motyw kosmosu ściera się z elementami retro. Inspirowane punkiem, sprane jeansowe modele i neony w klimacie new wave wprowadzają elementy lat 80. i 90. Ta linia to nowoczesne tkaniny i sportowe sylwetki. Koszulka z czerwonymi rękawami oddaje retro ducha kolekcji, a metaliczna czapka baseballowa dodaje kosmicznej dynamiki.
Havanna
Lata 50. i styl rockabilly łączą się z kwiecistym afrokubańskim lookiem. Hawajskie koszule z podwiniętymi rękawami w szerokiej gamie jaskrawych kolorów i palmowe motywy na t-shirtach tworzą klimat gorącego lata. Kluczowe dla linii Havanna akcesoria to słomiane kapelusze oddające duchakubańskiej kultury.
Graphic
Linia Graphic obejmuje w dużej mierze monochromatyczne palety kolorów, z naciskiem na kontrastowe tekstury, luksusowe detale i metaliczne przebłyski. Sportowe formy zestawione są z tymi bardziej eleganckimi, tworząc wyrzeźbione sylwetki. Czarna kurtka typu bomber jest prawdziwym dowodem na to, że można w jednym połączyć szyk i luz.
Tribalist
Futurystyczny styl japońskiej ulicy i inspirowane Afryką printy spotykają się w linii Tribalist, by stworzyć niepowtarzalną estetykę. Kurtka we wzór moro jest istotnym i mocnym elementem całej kolekcji, podobnie jak koszula w kamuflażowy motyw. Zderzenie wzorów i warstw odzwierciedla równowagę obydwu kultur.
Laif of tailor
Linia Laif of tailor łączy elementy klasycznego krawiectwa i luksusu. Ostre cięcia i ikoniczny styl znajdują się tu w połączeniu z lżejszymi bawełnianymi materiałami i lnem.
Holloway Road
Holloway Road to nazwa jednej z największych shoppingowych ulic w północnym Londynie. Linia ubrań, której nadano tę nazwę, opiera się więc na bogatym brytyjskim dziedzictwie – nawiązując do początków marki River Island. Ciemny jeans wciąż świetnie się prezentuje, a grube dziergane swetry i ciuchy na zimę ustępują miejsca lżejszym tkaninom i kurtkom przejściowym.

river_men_ikona
river_men_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.