Alex-Lawther-600
Julia Krasny
08/11/2019

Alex Lawther: Zapamiętajcie to nazwisko

Wśrod aktorów młodego pokolenia tę twarz warto zapamiętać. Po debiucie jego kariera eksplodowała i nic nie zapowiada, by miała zwolnić. Kolejna ważna rola już wkrótce do podziwiania w kinach.

Alex urodził się 4 maja 1995 r. w Petersfield, Hampshire w rodzinie prawników. Ma 24 lata i dwójkę starszego rodzeństwa – brata, Camerona, który jest producentem filmowym i siostrę Ellie, niezwiązaną z przemysłem filmowym. Debiutował w teatrze. Jego pierwszą większą rolą filmową była rola młodego Alana Turinga w filmie „Gra tajemnic”. Za swoją kreację zdobył nagrodę London Film Critics ‘Circle dla młodego brytyjskiego aktora roku. Kolejnym znaczącym występem była rola w „Departure”, gdzie zagrał kochającego poezję, nieco pretensjonalnego nastolatka, który zakochuje się w innym chłopcu, co doprowadza do rozłamu między nim a matką.

W 2017 roku Alex wystąpił w filmie „Freak Show” jako Billy Bloom, który pomimo tego, że jest nowym uczniem w ultra-konserwatywnym liceum, podejmuje decyzję o kandydowaniu na królową balu. Jego stroje, w których paraduje z dumą do szkoły, do złudzenia przypominają sceniczne kostiumy Davida Bowie czy Lady Gagi. Inni uczniowie mają problemy z akceptacją ekstrawaganckich zachowań i modowych wyborów Billy’ego. Chłopak jednak ani myśli się zmieniać i podporządkowywać normom wyznawanym przez większość.

W 2016 roku Alex pojawił się w trzecim sezonie serialu „Black Mirror”. W odcinku „Zamknij się i tańcz” Alex wciela się w nastolatka, właściciela zawirusowanego laptopa, który musi podjąć decyzję: wypełnić instrukcje hakera albo pozwolić mu na ujawnienie światu jego intymnych sekretów.

Alex ma również na swoim koncie rolę w „Żegnaj Christopher Robin”, filmie biograficznym opartym na życiu twórcy Kubusia Puchatka – A. Milne’a – i jego rodziny, a zwłaszcza jego syna Christophera Robina.

W „Kodzie Dedala” aktor wciela się w rolę brytyjskiego tłumacza, który wraz z innymi kolegami po fachu zostaje zamknięty w bunkrze, by pracować nad przekładem finałowej części bestsellerowej trylogii, na którą czekają miliony fanów. Praca marzeń okazuje się jednak więzieniem. Kiedy fragment książki, wraz z żądaniem okupu, pojawia się w Internecie, rozpoczyna się polowanie na winnego i wyścig z czasem…

Co ciekawe, Alex nie udziela się sieci. Nie ma Instagrama, Twittera ani Snapchata. Istnieje jednak oficjalna strona aktora na Facebooku, gdzie można śledzić informacje o jego najnowszych projektach.

Źródło: Bestfilm

Alex-Lawther-600
Alex-Lawther-600

Komentarze Dodaj komentarz (2)

  1. Dagmara 14/11/2019 23:58

    CytujSkomentuj

    No i proszę, istnieją osoby – choć oczywiście niestety w totalnej mniejszości, którym woda sodowa nie uderza do głowy, choć by mogła. Młody, zdolny i z pomysłem na siebie. Tylko oglądać :) ))

  2. Dagmara 24/01/2020 22:11

    CytujSkomentuj

    Wracam do tego postu :) film widziałam, bardzo polecam jeśli ktoś nie widział. Zwroty akcji co chwilę i sporo mocnych scen. Jeśli ktoś nie widział to biegiem do kina bo naprawdę super film.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.