Golden_Gate_ikona
Fot. Justyna Szczurek
Redakcja
15/03/2014

Na walizkach: Golden Gate

Pokonując łańcuch gór Sierra Nevada wjeżdżamy do stanu Kalifornii i od razu kieruję się do San Francisco. Jestem pełna optymizmu, mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć Golden Gate w całej okazałośc

Pełna nadziei wsiadam na statek. Mijamy leniwie Alcatraz. Hmmmm ale gdzie jest most? Niewiarygodne jak szybko pogoda uległa zmianie. Most zniknął we mgle…tylko nieliczne przęsła i jego części są widoczne. Podpływamy bardzo blisko, ale nawet to nie pozwala zobaczyć mostu. Jestem rozczarowana! W końcu obejrzałam tyle filmów z tym pięknym widokiem w tle a przez tę nieszczęsną mgłę nie będzie mi dane go zobaczyć. Nie podaję się jednak, jeśli nie z wody to autem pokonam ten most! Przejazd przez Golden Gate Bridge z postojem w punkcie widokowym okazuje się chybionym pomysłem. Jak na złość mgła okrywa tylko most!

Golden Gate Bridge albo złota brama jest to most wiszący. Łączą San Francisco z hrabstwem Marin, nad cieśniną Golden Gate. Został otwarty 27 maja 1937. To bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym. Będąc także jednym z głównych celów wycieczek turystycznych. Miesięcznie przejeżdża po nim około 3,4 mln samochodów i liczba ta ciągle wzrasta. Szacuje się, że od momentu otwarcia mostu przejechało po nim około 1,6 mld pojazdów. Zagrożenie trzęsieniem ziemi sprawia, że most musi zostać jak najszybciej wzmocniony. Prace przygotowujące go na przetrwanie kataklizmu o wielkości do 8,3 stopnia w skali Richtera.

Tekst i zdjęcia: Justyna Szczurek

***

Justyna Szczurek - rodowita Krakowianka, włóczykij, który jest ciągle w biegu i planuje kolejne wyprawy.  Nie wyobraża sobie życia bez walizki, dobrej książki, aparatu, pisania i jedzenia. Nieustannie fotografuje otaczający ją świat i  przelewa na papier wszystko to, czego doświadcza podczas podróży. Instynkt podróżnika ponownie zaprowadził ją na inny koniec globu, tym razem do Meksyku, gdzie mieszka i pracuje. Co ją do tego pchnęło – ciekawość, miłość do TACOS i Mariachi czy może praca? Ciągle szuka odpowiedzi.  Jaki jest jej przepis na życie? Szczypta szaleństwa, intuicja, upór godny największego osła, wielki uśmiech i pozytywne myśli – tylko tyle i aż tyle.

Golden_Gate_ikona
Golden_Gate_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.