ikona1234kobieta20
Ela Makos
22/04/2016

Pociągiem przez świat

Podróżnicy marzą o wycieczce właśnie nim, a historycy z chęcią poznaliby tajemnice, które były z nim związane przez wszystkie lata ciągłych podróży. Sytuacjami, które zdarzyły się w wielu działach można właściwie obdzielić wiele książek. Mowa o przełomowym Orient Expressie

Orient Express to jeden z nielicznych pociągów, którego sława nie gaśnie. Nieprzerwanie od 1883 roku przewozi pasażerów, a jego renoma właściwie wcale nie słabnie. Sława ta wydaje się być zaskakująca, gdyż bilety wcale nie należą do najtańszych.

Już od pierwszego kursu, który odbył Orient Express, mówiło się o nim jako o pociągu pełnym przepychu i luksusu. Pomimo iż przez lata zdążył się on zmienić, po dziś dzień dba się, aby pasażerowie nie mogli narzekać na najmniejsze choćby detale. Przedziały są niezwykle luksusowe i przestronne, z możliwością wygodnego i komfortowego wyspania się. Na podobnym poziomie działa wagon restauracyjny. Tam można znaleźć naprawdę wyszukane dania, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wrażliwe podniebienie. Z tego typu podróży chętnie korzystają też znane osobistości. Nie jest już tajemnicą, że to właśnie ten pociąg był dla Agathy Christie pewną iskra do napisania powieści kryminalnej pt. „Morderstwo w Orient Expressie”. Jean Michel Jarre, oczarowany pociągiem, poświęcił mu z kolei jeden ze swoich utworów muzycznych.

Pierwsza z tras Orient Expressu miała swój początek w Paryżu i kończyła w Stambule. Trwała blisko 70 godzin. W tym momencie, oprócz dawnej trasy jest jeszcze wiele innych. Można dzięki niemu zwiedzać na przykład tereny Azji Południowo-Wschodniej czy Szkocji.

Wybór tej formy transportu z pewnością nie może być przypadkowy. Jednak stanie się częścią takiej wycieczki może być jedną znajlepszych przygód życia. Pytanie tylko, czy mamy obawy co do tego, by wsiąść do pociągu z duszą?

Źródło: www.prasoweinfo.pl

ikona1234kobieta20
ikona1234kobieta20

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.