mezczyzna123
Redakcja
02/04/2012

Seksuolog jak mechanik samochodowy

Trend chodzenia do seksuologów przyszedł, jak większość innych rzeczy do Polski, z krajów zachodnich. Jak wygląda to w Polsce? Dlaczego mężczyźni boją się seksuologa? Dlaczego powinni przestać się bać? Dlaczego odwiedzają seksuologa w ostateczności? Na te pytania stara się odpowiedzieć Piotr Nowak, psycholog i seksuolog

Wizyta w gabinecie seksuologa  u większości mężczyzn wywołuje silny lęk i obawy. Zastanawialiście się dlaczego tak jest? Zawód seksuologa  kojarzony jest ze stereotypowym obrazem seksu, dewiacjami a nie z rozwiązywaniem problemów pacjentów. Dodam jednak,  że większość konsultacji psychologiczno-seksuologicznych kończy się sukcesem. Ten lęk można porównać z lękiem pójścia do lekarza dentysty. Większość mężczyzn  do momentu aż nie dopadanie ich silny ból związany z zębami omija specjalistów  szerokim łukiem. W przypadku gabinetów seksuologicznych jest podobnie.

Okazuję się  jednak, że gdy problem jest już  na tyle poważny a presja partnera/ki  jest duża, udajemy się do gabinetu. Tu pacjenci, którzy myślą stereotypowo  rozczarowują się, ponieważ obraz stereotypu znacznie różni się o rzeczywistości. Zazwyczaj płeć męska, która nie zna wielu aspektów  np. poprawnego funkcjonowania związku obawia się krytyki ze strony specjalisty.  Na pierwszych wizytach specjalista  zbiera  jak najwięcej informacji o problemie, z którym pacjent odważy się przyjść. Atmosfera  co może być  zaskoczeniem dla wielu mężczyzn jest naprawdę  luźna co w czasie diagnozowania problemu i konsultacjach seksuologicznych, w których wgłębia się w problem, przynosi owoce poprzez rozwiązanie problemów.

W Polsce statystycznie, bardzo dużo par się rozwodzi,  zaś  wielu singli nie potrafi znaleźć odpowiednich partnerów. Problem  w parach oczywiście tkwi  w  obojgu  partnerach. Często zdarza się jednak,  że jeden z partnerów przychodzi do specjalisty pod presją swojej drugiej połówki. Początkowe konsultacje  są dla takiej osoby bardzo krępujące. Chociaż mogę zapewnić, że po 2-3 spotkaniu indywidualnym każdy z pacjentów płci męskiej się otwiera, poprzez co zauważa także poprawę sytuacji, która go do gabinetu przyprowadziła. Warto dodać  że w dzisiejszych czasach  wielu mężczyzn w Polsce chętniej zaczyna chodzić do specjalistów psychologów/seksuologów. Spowodowane jest to  stresem oraz wieloma  innymi indywidualnymi czynnikami, z których mogą narodzić się różne  problemy  również natury seksualnej. Dla każdego z mężczyzn zawsze jest to bardzo wstydliwy  oraz krępujący problem, z którym nie potrafią poradzić sobie bez pomocy tych specjalistów.

W ogóle nie rozmawiają o problemach ze swoimi partnerami/kami a problemy się pogłębiają. Warto jest przełamać swój lęk i znaleźć swojego specjalistę seksuologa. Tak jak  mechanik samochodowy naprawia samochody, specjalista pomoże i pokaże drogę do rozwiązania problemów. Efekty będą widoczne nie tylko u mężczyzn odwiedzających seksuologa samodzielnie. U par  będzie to zauważalna różnica w polepszeniu relacji partnerskich, u singli zaś w lepszym nawiązywaniu nowych relacji, co może zaowocować znalezienie wymorzonej połówki. Najważniejsze jest to że, wizyty pomagają poznać z drugiej strony własną osobę. Praca nad sobą w dzisiejszych czasach to podstawa, a rozmowa o różnych tajemniczych dla nas problemach pomoże nam się wgłębić w obraz samego siebie.

Autorem tekstu jest Piotr Nowak, psycholog i seksuolog

mezczyzna123
mezczyzna123

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.