eksmagazyn - on-i-ona-buffalo-ikona
Kalina Samek
22/10/2015

Jak poznasz, że facet jest Ciebie wart?

Zobaczyłaś go i… oniemiałaś. Emanował urzekającym wdziękiem osobistym, piękną twarzą, wspaniałą posturą. Po pierwszej wymianie zdań okazało się, że nic z tego nie będzie. Jak uchronić się przed pomyłką?


Zapewne należysz do tej grupy kobiet, które mają dużą intuicję i sporo już wiedzą o mężczyznach. Doświadczone kobiety są bystrymi obserwatorkami i po wyglądzie oraz zachowaniu w krótkim czasie potrafią rozszyfrować prawie każdego mężczyznę. W zależności od tego, czy szukają partnera, przyjaciela czy opiekuna, potrafią błyskawicznie przewidzieć dalsze losy nowo zawartej znajomości.

Aby posiąść tę ostatnią umiejętność wystarczy poznać kilka prostych zasad. Zdradzamy tajemnice na co wracać szczególną uwagę!

Twarz mężczyzny

Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Filadelfii w USA, wynika, że pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę kobiety jest twarz. Początkowo oceniana jest jej ogólna estetyka. W dalszej kolejności uwagę przykuwają szczegóły twarzy i następuje ocena pod kątem seksualnym. To wtedy kobieta zauważa zdecydowany zarys szczęki, uwydatnione kości policzkowe i prosty, kształtny nos oraz oczy. Wbrew powszechnej opinii, męskie oczy nie są zwierciadłem duszy, ale mogą zdradzać sekrety osobowości i… seksualnych możliwości. Przeszywające męskie spojrzenie może wzbudzić pożądanie, o jakim nie śniłaś.

Sygnały niewerbalne i werbalne

W pracy przygotowanej na Katedrze Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Katowicach napisano, że wygląd ciała odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu się tożsamości człowieka. Ma ponad to wpływ na poczucie jego wartości oraz na ogólną kondycję psychiczną. Oznacza to, że mężczyzna, który czuje się atrakcyjny, będzie to przejawiał w swoim zachowaniu. Jeśli obserwowany będzie mało pewny siebie, zdradzi go to postawa ciała i w nieświadomy sposób wysyłane partnerce sygnały ostrzegawcze. Są to m.in. przygarbiona sylwetka, nieestetycznie ułożone nogi, ręce w kieszeni lub nerwowe bawienie się palcami. Kobiety szukające przyjemności fizycznej, zwracają też uwagę na sposób poruszania się. Wiedzą, że sprawni seksualnie mężczyźni chodzą swobodnie i zdecydowanie. Ich intuicję potwierdzają wyniki raportów przygotowywanych przez Helen Fisher, badaczki zasad rządzących doborem seksualnym.

Faceta można ocenić po sposobie wypowiadania się. Nerwowy śmiech, cedzenie słów lub cyniczne spostrzeżenia to sygnał do szybkiego pożegnania się.

Ubiór

Strój jest tym elementem wyglądu, który nadaje mu szlif. Z raportu „Jak cię widzą, tak cię piszą – Polacy o znaczeniu wyglądu w życiu”, przygotowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej, wynika, że prawie połowa respondentów (48 procent) uznaje, że własny wygląd jest w życiu bardzo ważny. Z tego samego raportu wynika, że ocena własnego wyglądu idzie w parze z samooceną materialną. Psychologom z Uniwersytetów w Arizonie oraz w Singapurze, udało się ustalić, że panie wykazują większą niechęć do mężczyzn o niższym statusie społecznym. Jeśli zestawi się te odkrycia, można dostrzec, że im lepiej mężczyzna się ubiera, tym bardziej jest interesujący dla partnerki szukającej poważnego związku. Kobiety mają to do siebie, że zwracają uwagę na detale i dodatki. Wprawdzie po klasie i kroju marynarki można wywnioskować wiele o jej użytkowniku, ale to obuwie zdradza całą prawdę.

Jego fason i czystość powiedzą o mężczyźnie więcej, niż zadbane paznokcie czy wydatna klatka piersiowa. Buty dla psychologów są synonimem fundamentu – a jaka podstawa, taki cały gmach. Nie zastanawiałaś się wcześniej nad tym, jak pielęgnacja obuwia może wpłynąć na Twoje relacje z płcią przeciwną, prawda? Ze świecą można szukać panów, dla których schludność i czystość mają zasadnicze znaczenie. W polskim społeczeństwie takich mężczyzn jest zaledwie 15 procent (wyniki badania CBOS pt. „Nasze ubrania”). Nie poddawaj się w poszukiwaniach, bo zasługujesz na tego wyjątkowego!

Teraz już wiesz, jak poznasz, czy mężczyzna jest Ciebie wart. Oceniaj rzeczowo jego wygląd zewnętrzny, skupiając się na czystości butów, intrygującym spojrzeniu i zadbanych, czystych dłoniach. Wnętrze faceta poznasz podczas najbliższych spotkań.

Artykuł powstał we współpracy z Búfalo.

eksmagazyn - on-i-ona-buffalo-ikona
eksmagazyn - on-i-ona-buffalo-ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.