praca_ikony_123nowe
Redakcja
16/06/2014

Marzysz o dochodowym biznesie? Te studia mogą ci pomóc!

Marzenia o założeniu własnej firmy może dziś spełnić każdy z nas, jednak sukces odniosą tylko wybrańcy. Co o tym decyduje? Czasem szczęście, ale zdecydowanie większe znaczenie ma jednak dobre przygotowanie do kierowania własną firmą. Jakie studia mogą okazać się tu wyjątkowo pomocne?

Zarządzanie: kierunek z przyszłością

Dla osób marzących o sukcesie w świecie biznesu kierunkiem wymarzonym staje się zarządzanie. Dla przyszłych liderów oraz przedsiębiorców jest to kierunek niezwykle ważny. By móc w pełni wykorzystać potencjał, jaki daje wiedza związana z zarządzaniem, warto postawić na uczelnię sprzyjającą przedsiębiorczości. Dlaczego? Bo przykład Akademii Leona Koźmińskiego pokazuje, że absolwenci takich szkół wyższych mają największe szanse na sukces. Programy nauczania oraz praktyki w renomowanych przedsiębiorstwach są tu równie ważne, jak innowacyjne programy i nowe specjalizacje. By wspierać przedsiębiorczych słuchaczy i zwiększać ich szanse na osiągnięcie sukcesu w świecie współczesnego biznesu, władze ALK przygotowały szereg nowych kierunków.

Jednym z tych, które mogą okazać się niezwykle przydatne przyszłym przedsiębiorcom, jest socjologia biznesu i mediów. Takie studia pozwalają poznać lepiej prawa rządzące biznesem, ułatwiają też rozpoczęcie kariery w świecie zdominowanym przez nowe technologie oraz media internetowe. Umiejętność tworzenia analiz oraz prowadzenia w internecie badań socjologicznych to kwestie wyjątkowo ważne dla współczesnych biznesmenów. Studenci ALK, którzy w czasie studiów na tym kierunku mają okazję odbywać praktyki w Polskim Radiu oraz prowadzić badania przy współpracy Centrum Badania Opinii Społecznej, świetnie radzą sobie nie tylko w mediach. Sprawdzają się tam, gdzie interdyscyplinarność oraz specjalistyczna wiedza na temat nowoczesnych technik komunikacyjnych jest niezbędna. Dotyczy to m.in. świata współczesnego biznesu, który przed rozpoczynającymi działalność przedsiębiorcami stawia coraz więcej wymagań.

Prawnik w świecie biznesu

Wykształcenie prawnicze może się okazać wielką wartością dla wchodzących na rynek przedsiębiorców oraz dla tych, którzy chcą zrobić karierę w prestiżowych korporacjach finansowych. Zarządzanie lub finanse, połączone ze studiami prawniczymi, to szansa na błyskotliwą karierę. Wiedza z zakresu prawa oraz biznesu przyda się przecież zarówno w wielkiej firmie, jak i w prowadzeniu własnej działalności. Studenci Akademii Leona Koźmińskiego mogą studiować te dwa kierunki jednocześnie. Dla tych najbardziej ambitnych przygotowano tu kierunek prawo plus, który pozwala na połączeniu studiów dziennych z zakresu prawa ze studiami zaocznymi na takich kierunkach, jak finanse i rachunkowość, ekonomia lub zarządzanie. Absolwenci tych kierunków są doskonale przygotowani do pracy zarówno w istniejących już firmach, jak i do prowadzenia własnego biznesu.

Studia, które pozwalają na rozwój umiejętności oraz zdobywanie wiedzy od specjalistów, to początek wielkiej kariery dla młodych i ambitnych osób. Takie przygotowanie ma ogromną wartość dla każdego, kto chce osiągnąć sukces w świecie biznesu i zapewnić sobie dobrą przyszłość. Zarządzanie połączone z wykształceniem prawniczym lub wiedzą z zakresu socjologii mediów przyda się w dzisiejszych czasach z całą pewnością.

praca_ikony_123nowe
praca_ikony_123nowe

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.