Group of creative people meeting together
Redakcja
17/08/2018

Dlaczego startupy tak szybko znikają?

Startupy to wielka niewiadoma, a na ich przetrwanie na rynku wpływa wiele czynników. Jak podkreślają eksperci, najważniejsi są ludzie i ich umiejętności. A poza tym odpowiedni koncept.

Startupy to firmy, które dopiero zaczynają swój rozwój bądź szukają odpowiedniego modelu biznesowego, który przełoży się na zyskowny rozwój. Wiele startupów ma potencjał, jednak w trakcie rozwoju firma upada. Dlaczego tak się dzieje?

Jednym z błędów jest zbyt dalekie patrzenie w przyszłość i postrzeganie się już jako bogatą osobę. Nie słucha się wówczas rad, a także nie potrafi się podzielić zadaniami i pracą, szczególnie na tych początkowych etapach.

Kolejnym z błędów jest nieprecyzyjnie zdefiniowana grupa klientów. Często oferuje się firmom rozwiązania problemów, które nie są dla nich na tyle uciążliwe, że chciałyby takie rozwiązania kupić. Może się też zdarzać, że propozycja rozwikłania problemu przychodzi zbyt wcześnie i wpada się w pułapkę „bycia pionierem”.

Co jest najważniejsze, aby odnieść sukces jako startup?

Przede wszystkim dobre zdefiniowanie swojego produktu/ usługi. Upewnienie się, że dane rozwiązanie realnie rozwiązuje istniejący już duży problem jakiejś grupy klientów.

Należy także przeanalizować czy nie pracujemy nad czymś, co już jest wymyślone. Konflikt może pojawić się na poziomie własności intelektualnej, gdy dane rozwiązanie jest już na rynku i jest objęte prawami. Istnieje ryzyko, że jakiś element, który jest niezbędny do naszego rozwiązania jest już opatentowany.

Warto rozwinąć w sobie umiejętność słuchania oraz otwartość na propozycje i rady osób bardziej doświadczonych. Należy też wybrać sobie odpowiednio swoich mentorów, tak by były to osoby przychylne firmie.

Źródło: Newsrm.tv

Group of creative people meeting together
Group of creative people meeting together

Komentarze Dodaj komentarz (2)

 1. Dagmara 17/08/2018 20:54

  CytujSkomentuj

  Super, że pojawiaja sie nowe mozliwosci rozwoju, które nie wiaza sie od razu z zakładaniem działalności, wysokim zusem itd. Wierze ze sa wsród nas marzyciele i wizjonerzy z głowami na karku i że są w stanie wymyslic cos, co naprawde moze zmienic swiat a młodzi ludzie zarobią

 2. Kolorowa 18/01/2020 19:57

  CytujSkomentuj

  A bo to niestety czy raczej stety, ale na biznes to trzeba miec naprawde bardzo realny i ogarniety plan.
  A tu czesto jest hurra optymizm i potem gorzkie lzy, ze sie cos nie udalo.
  Zycie i kasa czy jej brak weryfikuja najlepiej.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.