cczaramale2, fot. Flickr
Fot. zaramale/cc/flickr
Kalina Samek
14/03/2012

Czy włosy mogą chorować

Czy nam się to podoba czy nie włosy i skóra głowy mają własne problemy zdrowotne. I, tak jak skóra twarzy czy ciała, wymagają specjalistycznej pielęgnacji, która przywróci i podtrzyma ich zdrowie

Włosy rosną, umierają i wypadają. Ten naturalny cykl życia włosów trwa średnio 4 lata. Codzienna obecność włosów na grzebieniu czy szczotce nie powinna dziwić. Dziennie wypada ok. 50 do 100 włosów. Gdy włosów wypada jednak więcej niż przeciętnie – to już problem, którego nie można zbagatelizować. Włosy mogą nadmiernie wypadać m.in.: w czasie ciąży, karmienia piersią, okresie okołomenopauzalnym, w odpowiedzi na stres, depresję, przy niedoborach witamin i minerałów w diecie, odchudzaniu, nadmiernym zmęczeniu, w przebiegu łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet.

Przy nadmiernym wypadaniu włosów należy odstawić na bok „zwykły” szampon z drogerii i zacząć stosować dermokosmetyki z apteki. „Zwykłe”, codziennie stosowane szampony ze względu na częstą obecność składników drażniących (np. parabenów, SLS) mogą drażnić skórę głowy i nawet zwiększać wypadanie włosów. Szampony z tzw. serii medycznych z apteki (tzw. dermokosmetyki) przeznaczone są specjalnie do wypadających włosów. Dermokosmetyki będą nie tylko je myć, ale i odżywią, ograniczą wypadanie i będą stymulować włosy do odrastania. Dopełnieniem kuracji powinno być odpowiednie skoncentrowane serum lub odżywka do wypadających włosów. Nie zapomnijmy o zadbać  włosy od wewnątrz. Włosy potrzebują witamin i minerałów. Dlatego dobrym rozwiązaniem są suplementy diety. Gotowe preparaty można zastąpić wzbogacając dietę o produkty pełnoziarniste, nasiona, orzechy, nabiał i różne warzywa.

cczaramale2, fot. Flickr
cczaramale2, fot. Flickr

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.