wyprawa
Karol Pisarski
14/06/2017

Higiena w trudnych warunkach – szykuj się na wyjazd!

Nic nie daje takiego poczucia wolności jak spontaniczna wyprawa pod namiot. Wystarczy rower, namiot i mapa. Jedyną obawą w trakcie takiej wyprawy jest utrzymanie właściwej higieny osobistej. Jak ustrzec się przed infekcjami grzybiczymi oraz innymi niespodziankami, które mogą popsuć nam wyjazd?

Ze względu na wagę bagażu wyjeżdżając niechętnie zabieramy ze sobą dodatkowe rzeczy, a co za tym idzie, ograniczamy także zawartość naszej kosmetyczki do jedynie niezbędnych akcesoriów. Nie chcąc narazić się na nieprzyjemności, które mogą zmusić nas do zakończenia wyjazdu, wystarczy poza standardowym ekwipunkiem jak szczoteczka, pasta do zębów i mydło, zabrać ze sobą kilka kosmetyków, które są wielofunkcyjne.

Chusteczki nawilżane

Najzwyczajniejsza paczka nawilżanych chusteczek (tych dla dzieci) może okazać się bardzo pomocna, kiedy potrzebujemy natychmiastowego odświeżenia, lub kiedy spieszymy się, a kolejka do kempingowego prysznica jest zbyt długa. Przydadzą się również przy oczyszczeniu naszego ekwipunku z błota lub innych zabrudzeń, jeśli woda będzie niedostępna. Nie zajmują wiele miejsca, a możliwości ich zastosowania na biwaku jest naprawdę wiele, warto więc mieć je zawsze przy sobie.

Spray do stóp i klapki

Wyjeżdżając w jakiekolwiek miejsce, a w szczególności na kemping, nie wolno nam zapomnieć o klapkach. Nawet najczyściej wyglądający prysznic może nieść ze sobą ryzyko zakażenia infekcją grzybiczą. Chcąc się przed nią uchronić, poza właściwym obuwiem, dobrze jest również profilaktycznie stosować odpowiedni spray do stóp i butów. Dzięki małej buteleczce (50 ml) zmieści się w każdej kosmetyczce, a przy tym doskonale zastąpi dwa różne produkty. Ochroni stopy przed grzybicą oraz odświeży nasze buty, chroniąc je przed nieprzyjemnym zapachem.

Miniaturki kosmetyków

Chcąc ograniczyć wielkość i ciężar swojego bagażu, najlepiej jest zaopatrzyć się w miniaturki kosmetyków. Mniejsze opakowanie pasty do zębów, płynu pod prysznic czy szamponu zajmie o wiele mniej miejsca, a dodatkowo, po ich wykorzystaniu, wystarczy wyrzucić opakowanie bez potrzeby wracania do domu z resztą kosmetyku. Oczywiście są nieco droższe od zwykłych opakowań (w stosunku do pojemności), ale różnica nie powinna być na tyle duża, by dokładać sobie produktów do plecaka.

Warto również zaopatrzyć się w miniaturkę kremu do stóp, który normalizuje wydzielenie potu oraz działa antybakteryjnie. Dzięki temu, nawet najbardziej upalnie dni nie będą skutkowały nadmierną potliwością oraz powstawaniem nieprzyjemnego zapachu Co więcej, dzięki zawartości aloesu, oleju z awokado i gliceryny skóra nie będzie przesuszona od wiatru, słońca czy piasku..

Źródło: 38 PR

wyprawa
wyprawa

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.