123nowezdrowie1
Jacek Bilczynski
17/07/2015

Trening domowy

Nogi, plecy, klatka piersiowa, ramiona i brzuch – czyli całe ciało. Tak w skrócie można opisać domowy trening prezentowany poniżej


Trzy ćwiczenia
Trening bazuje na 3 ćwiczeniach, które angażują prawie wszystkie mięśnie. Zasada ich wykonywania – wszystkie 3 ćwiczenia należy wykonać z maksymalną intensywnością i bez przerw czasowych między nimi. Każde ćwiczenie należy wykonywać przez 40 sekund, a nie 30 sekund, jak poprzednio.
Ćwiczenie 1 – Pajacyki
Maksymalna ilość powtórzeń w ciągu 40 sekund
Ćwiczenie 2 – Pompki na krześle z naprzemiennym wyprostem nóg
Maksymalna ilość powtórzeń w ciągu 40 sekund
Ćwiczenie 3 – Bieg w miejscu z rotacją tułowia
Maksymalna ilość powtórzeń w ciągu 40 sekund
Cztery rundy
W przeciwieństwie do treningu 3x3x3, ćwiczymy bardziej intensywnie. Za minimum należy przyjąć 4 rundy ćwiczeń. Jeśli Twoja kondycja jest lepsza, możesz zwiększyć ich ilość nawet do 6. Za jedną rundę należy przyjąć wykonanie trzech prezentowanych powyżej ćwiczeń trwający(każda runda trwa 40 sekund) oraz odpoczynek trwający 30 sekund. Oznacza to, że jedna pełna runda trwa dokładnie 2,5 minuty.
Trzy razy w tygodniu
Częstotliwość treningu pozostaje na poziomie 3 razy w tygodniu. Tu, po raz kolejny, można zwiększyć ilość sesji do pięciu, a nawet sześciu – taka optymalna opcja polecana jest jednak osobom już wytrenowanym.
123nowezdrowie1
123nowezdrowie1

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.