zmysłowa
Dagna Starowieyska
30/07/2018

Gdy tracisz zainteresowanie seksem…

Ochota na seks nie zawsze jest taka sama, popęd to rzecz zmienna. Jeśli jesteś tego świadoma, łatwiej poradzisz sobie z okresami braku podniecenia, które mogą nadejść.

Trudno wyobrazić sobie udaną relację bez dającego satysfakcję seksu. Z tą satysfakcją jest jednak różnie, co nie musi oznaczać problemów po stronie Twojej czy partnera. Jednak może i warto, żebyś o tym wiedziała. Wiele kobiet jest bowiem przeświadczonych, że ich popęd to rzecz zupełnie poza kontrolą i nawet jego brak przyjmują jako naturalną kolej rzeczy.

Tymczasem bardzo interesujące badanie przeprowadzone na amerykańskim University of Waterloo wskazuje, że znacznie łatwiej nam poradzić sobie z brakiem podniecenia seksualnego, gdy jesteśmy świadome, że naprawdę mamy na niego wpływ.

W analizie 780 ankiet wypełnionych przez zdrowe kobiety w różnym wieku okazało się, że część z nas myśli o podnieceniu seksualnym jako o pewnej stałej wartości. Jest albo nie ma, a jeśli nie ma, to cóż można z tym zrobić? To postawa braku nadziei, że właśnie można coś zrobić. W badaniu prowadzonym przez Siobhan Sutherland oraz Uzmę S. Rehman nieporównanie lepiej wypadły panie, które są świadome zmienności popędu seksualnego.

– Według naszego badania posiadanie wiedzy o zmienności pragnień seksualnych może być ochroną dla kobiet. Ochroną przed bezradnością w przypadku pojawienia się problemów w łóżku. To istotne również dla psychologii związków, ponieważ pomaga nam lepiej zrozumieć podejście kobiet do pociągu seksualnego – tłumaczy doktorantka Siobhan Sutherland.

Źródło: Journal of Sex and Marital Therapy. Fot: Freepik.com

zmysłowa
zmysłowa

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.