redakcja


Aneta Zadroga
Redaktor naczelna

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od blisko dziesięciu lat dziennikarka i publicystka „Gazety Wyborczej”, wcześniej związana z radiem TOK FM. Korespondentka zagranicznych mediów informacyjnych, autorka artykułów, raportów i analiz dla portali specjalistycznych w dziedzinie nowych technologii i wnętrzarstwa. Jej zawodowe zainteresowania zaczynają się na szeroko pojętej tematyce społecznej, związanej m.in. z rynkiem pracy, mniejszościami seksualnymi, sytuacją kobiet w Polsce, poprzez tematykę gospodarczo – ekonomiczną, na wydarzeniach kulturalnych kończąc. Dwukrotnie nominowana do nagrody Małopolskich Dziennikarzy. Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Życie w Twoich oczach”.

Prywatnie wielka miłośniczka dwóch kółek. Teoretycznie od dzieciństwa, praktycznie – od pięciu lat. Oprócz ryku motocyklowych silników i szerokości na trasie, bardzo lubi wysokie szpilki, capoeirę, jazdę konną i mazurskie jeziora. Kocha kino, szczególnie w wydaniu Quentina Tarantino, Tima Burtona, Martina Scorsese i Pedro Almodóvara. W wolnych chwilach sięga po felietony Umberto Eco, prozę Bruno Schulza i Dostojewskiego, a czasami po wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Kocha „Mistrza i Małgorzatę”. Zafascynowana kulturą masową, zwłaszcza pop artem i jego ojcem – Andym Warholem. Urzeczona Gdańskiem, Barceloną i Lwowem, zakochana w Meksyku, Sycylii i krajach Ameryki Południowej.

Woli wiedzieć co mówi, zamiast mówić, co wie. Zdarza jej się stąpać po krawędzi. Zawsze jednak robi to pewnie i świadomie. Wyznaje zasadę, że lepiej czegoś spróbować i później żałować, niż zawsze żałować, że się nie spróbowało. Nie uznaje kompromisów.

Fascynują ją ludzie z własną, nie kradzioną i nie podrabianą osobowością. Kiedy coś jej nie wychodzi, kieruje się mottem jednej z ulubionych postaci z literatury i ekranu: „Dziś, na tej jednej rzeczy, świat się nie kończy. O tym, co się nie udaje, pomyślę później. Jutro przecież jest nowy dzień”.


Anna Chodacka
Sekretarz Redakcji


Dziennikarze:

Ela Makoś, Dziennikarz/Redaktor – ela.grupamedialna@gmail.com

Agnieszka Słodyczka

Elżbieta Makoś

Ela Prochowicz

Dagna Starowieyska

Magda Nowak

Julia Nieznalska

Kalina Samek

Zofia Kicińska

Łukasz Kędzior