perfomrmance_ikona
Redakcja
12/06/2013

From Fashion To Art

8 czerwca w ogrodzie restauracji Luminaa, na krakowskim Kazimierzu, odbył się performance From Fashion To Art. Autorka i pomysłodawczyni widowiska, projektantka mody Joanna Hawrot, utwierdziła nas w przekonaniu, że moda i sztuka to dziedziny nieprzerwanie ze sobą związane

Dzięki wyjątkowo emocjonalnej interpretacji choreografii, dwójka młodych tancerzy – Dominika Kowal oraz Filip Kowal, przeniosła oglądających do innej rzeczywistości. Metafizyczna relacja bohaterów, warunkująca i wykluczająca ich wspólną egzystencję,    wprowadziła licznie zgromadzoną widownię w stan refleksji i rozmarzenia. Tancerzom  ubranym w projekty Joanny Hawrot towarzyszył pokaz retrospektywnej narracji filmowej  autorstwa Krzysztofa Hawrota oraz przejmująca muzyka.

Połączenie multimedialnej projekcji, eksperymentalnego tańca współczesnego oraz minimalistycznego i surowego otoczenia zaowocowało wkroczeniem uczestników wydarzenia w nieprzeciętną przestrzeń performatywną. Historia kochanków, opowiedziana na kilku płaszczyznach: ciała, kostiumu, dźwięku i obrazu, zelektryzowała poszukiwaczy artystycznych wrażeń.

JOANNA HAWROT to nowoczesna marka modowa sygnowana imieniem i nazwiskiem krakowskiej projektantki. Jej charakterystyczny styl to mariaż futurystycznych i stylizowanych  elementów, efekt traktowania mody jako pełnoprawnej dziedziny sztuki. Tematyczne cykle kolekcji prezentowane w formie artystycznych instalacji, realizują filozofię marki FROM FASHION TO ART. Marka JOANNA HAWROT dostępna jest w autorskim atelier projektantki znajdującym się w Krakowie oraz w wybranych butikach on-line na całym świecie.


perfomrmance_ikona
perfomrmance_ikona

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.