designikony123nowe
Ela Makos
22/01/2016

Szlachetny styl

Wielu jest takich, którzy chcieliby zamieszkać w domu zrobionym w zupełnie starym stylu. Najlepiej gdyby stanowił on część wiejskiego pejzażu

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainspirować się marzeniami i stworzyć w swoim mieszkaniu aranżację pełną prostoty i szlachetności.
Styl rustykalny jest kojarzony dwojako. Jednym jawi się tu obraz wspomnianej wiejskiej wsi z domem pełnym zachwycającego rękodzieła. W takim miejscu gości przede wszystkim drewno i na bazie niego powstaje właściwie każdy z elementów wyposażenia. Druga wizja kieruje nas z kolei w stronę szlacheckiego dworu lub zajazdu. Z kolei podstawą ich aranżacji jest biel, czystość i harmonią. Dzięki wykorzystaniu dekoracji w stylu rustykalnym możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie wyróżni się na tle innych poprzez swoją lekkość oraz wykorzystanie niestandardowych dekoracji.

Dodatki w kuchni

Tak czy inaczej, wystrój ten będzie miał w sobie ciepło i swojskość, której na próżno można czasem szukać w innych stylach. Gdzie najlepiej szukać tej rustykalności? Na pewno w kuchni! To tam znajduje się najwięcej charakterystycznych elementów wyposażenia. Nie oznacza to jednak, że w rustykalnej kuchni pojawią się żeliwne garnki czy siano będące częścią dziwnych dekoracji. Jednak niedzisiejsze dodatki będą dobrym sposobem na przełamanie stylu, który gościł do tej pory. Niezależnie od tego czy był to styl skandynawski, prowansalski czy też nowoczesny. Brakującym elementem może być na przykład emaliowany czajnik z drewnianą rączką czy pojemnik na sól z łyżeczką.

Z kuchni do pokoju

Przejdźmy teraz do pokoju, gdyż tam także znajdzie się miejsce na rustykalny gadżet. Na początek coś dla tych, którzy mają kominek. Aby podgrzać jeszcze nieco atmosferę można zaopatrzyć się w wiklinowy kosz na drewno do kominka. Przyda się on nie tylko zimą, równie dobrze można go wykorzystać latem tworząc z niego pojemnik na jabłka czy inne owoce. Na kominku można natomiast postawić świecznik w stylu vintage, aby przełamać nieco nowoczesne kanony piękna. Na kanapie czy sofie warto natomiast położyć na przykład poduszkę imitującą ręcznie robiony splot, podobny do tego wykonywanego przez babcię.

Styl rustykalny może istnieć jako samodzielna aranżacja, ale również jest idealnym dopełnieniem często surowych wnętrz. Lekkość, naturalność i swojskość są świetną alternatywą dla masywnych, gładkich i nowoczesnych dekoracji. Koniec końców dom to nie muzeum i warto tchnąć w niego życie.

Źródło: GutPR

designikony123nowe
designikony123nowe

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.